1397 entry daha
  • ben ciddiyim. gayet ciddiyim. bence sevişilmeli.
  • herkes ne istediğini/istemediğini böyle en başından anlatsa her şey daha güzel olur. ama yok biz illa maske takıcaz...
  • mantığını konuşturan kızdır. belli bi yaştan sonra kadın erkek arasında arkadaşlık olmuyor ne yazıkki
  • herhangi birine ayırdığım 1 saat bile çok kıymetli artık, bu 1 saatim bu kişiye değer mi diye düşünüyorum mesela görüşürken. yani artık olgunluk diye bir gerçeklik var ve tabiki insan bir aidiyetlik ciddiyet falan bekliyor. buradaki mesele de asla evlilik değil, sevgili olmaktan bile korkan kaçan insanların olduğu dönemde insan, ilişkisi olup bir yerlere vardığını bilmek istiyor normal olarak.
  • kezban diye yaftalanacak olan kızdır. tersi olsaydı da başka türlü yaftalanacaktı. tam olarak benzer bir evreden geçen biri olarak bu cümleyi bu kadar net kuramasam da nasıl karşı tarafa en sevimsiz gelmeyecek şekilde aksettirebilirim yollarını arıyorum.
  • burada bu kızı sayfalarca gömdükten sonra yüzde 90'ınız bu kızla evlenecek ve yaklaşık 40 yıl boyunca haftada 1 gün sizinle seks yapması için dil dökeceksiniz.
  • ciddiysen görüşmeyelim kızı ile kıyasıya kapışır.

gerçekten bazı insanlar her şeyi hak ediyor.
  • meriç olmayacaksam , hak verdiğim insandır. hepimizin hayat görüşleri aynı olmayabiliyor. kimimiz eğlence peşinde koşarken , kimimiz bir yuva kurmanın derdinde. ben şahsen ciddi düşünmediğim birini oyalamak istemem. yıllar geçtikçe bazı şeyler zorlaşıyor ve geç kalmışık hissi ile boğuşuyorsun. o yüzden size böyle bir laf söylenirse ve ciddi düşünmüyorsanız yollarınızı en kısa sürede ayırın. ne siz üzülün ne de karşı taraf.
  • gayet sıradan ve sakin bir gün ofiste öğlen karnımı doyurmayı düşünürken tabikide bunun böyle olamayacağını biliyordum.
    hemen amk uzun burunlu olmasından mütevellit, bunu herkesin işine sokmaya yemin etmiş kompleks abla yanıma geldi. yıllar önce kaybettiği kardeşini bulmuş edasıyla uzun bir “hiiiiiiiiiiiiiii how are youuuuuuuuuu?????” diye giriş yaptı. baktı ki yalnız yiyorum, henüz kimse kafamı s**memiş, bütün boşluğunu, cehaletini ve zehrini bana akıtacaktı. çünkü kalk s**tir git dersem ben kaba olacaktım. kafam s**ilecekti, kaçamazdım.

neyse, masasına oturduğun insana hal hatır değil, özel hayatını sorarsın tabiki de…kompleks abla da soruyor. diyor peki evlenmeyi düşündüğün bir insanın doğru olduğunu nasıl anlarsın. her ne kadar bu soruya cevap verecek doğru kişi olmadığımı anlatsam da ısrar edecekti tabikide. ben de sanırım bir süre birlikte yaşayıp uyumumuza, ve anlayışımıza bakardım herhalde dedim.
    avrupa modernizmini doruklarında yaşayan ablam beyninden vurulmuşa döndü. evlilik öncesi bu kadar samimiyet evlilik heyecanını öldürür filan diye girişti bir güzel. işte evlenmeden önce ilişkiyi kabul edemezmiş. bende güzelce dolduruyorum tabi, yakınlık konusunda ne düşünüyorsun filan diye soruyorum. her şeye gayet ters ve net cevaplar geliyor; öpüşmek gibi yakınlaşmaların da ters olduğu düşüncesi hayatta kabul etmezmiş.
    ve bütün durumu özetleyen bomba soru benden geldi: o zaman bakiresin di mi?
    önce afallamalar, evet diyememek, altta kalmama çabası, bu ne biçim soru da diyemiyor kendi sorularından sonra, tekrar eski konuya da dönmek istemiyor evlilik öncesi hayatını herkese anlattığı için. başka bir soru sormuştum ama evlilik öncesi hayatını doruklarında yaşayan birisi, neden evlenmeyi düşündüğü birisini sınırlarla boğuyordu.

bakın kesinlikle konu onun evlilik öncesi özel hayatı değil. burada kaşar diye filan ona buna laf atmıyorum, namus bekçiliği yapmıyorum. “namuslu”ları da eleştirmiyorum.

ama şunu merak ediyorum: bir insan evlenmeyeceği insanla gayet rahat samimi olup, evlilik gibi ciddi niyetler beslediği bir insana neden görüşmeyecek kadar mesafe koyar ki?

cevap genelde “ben diğer insanların benim hakkımda ne düşündüklerini umursamıyorum, ama onun düşündükleri çok önemli” oluyor. ama sizce bu duruma kişi sizin için bana değer veriyor diye mi düşünür, yoksa duvarlara çarpmaktan mı yorulur? birbirini tanımayı bekleyen insan sahte bir tavır içerisinde kendini nasıl değerli hissedebilir?

ha tabiki, mesafeli tutumunuz herkese karşı böyleyse saygı duyarım, sizin tercihiniz. tekrar söylüyorum, çok büyük saygi duyarim!!!!

ama yemeyelim birbirimizi…
  • kendini kullandırtmak istemeyen kızdır. amacı evlilik olmayan biriyle boşu boşuna vakit geçirip psikolojisini bozmak istememektedir. he buna rağmen amacı konusunda yalan söyleyen erkekler de vardır. evlerden ırak olsundur, düşman başına vermesindir.
54 entry daha
hesabın var mı? giriş yap