• iade-i ziyaret yapılması gereken süper kahraman.

hala vizem var, söz veriyorum lan gençlik eğer new york'a bir daha gidersem gidip görüşme talep edicem. lokumumu filan da alıcam görüşemezsem de artık bırakırım görevliye.
  • (bkz: https://twitter.com/…toru/status/712566283485782016)

al işte kızdırdınız adamı.
  • adamın heykelinin dikilmemesinin tek nedeni taşşaklarına yetecek betonun bulunamayacak olmasıdır. mübarek bir zat.
  • adam isini yapmak dısında extra 1 eylemde bulunmamaktadır. bunun sasırtıcı yada anormal 1 tarafı yok. 1 sekılde elınde bulunan yetkıyle, gerek burokratlar olsun gerekse diger nıtelıkte ki suclular olsun, abd mevzuatı ne ongoruyorsa yasalar cercevesınde ısını yapmaktadır.
  • kuzenim tarafından kendisine şiirler yazılan insan.
    (bkz: kuzenim yazmış)

kutudaki paralar yandaşlara saçıldı,
    reza gilin önünde bütün yollar açıldı,
    tapelerin üstüne soğuk sular içildi,
    tam ümidi kesmişken çıkageldin bharara

sen bunları bilmezsin, hepsi birer engerek,
    bize de senin gibi yiğit savcılar gerek,
    istersen sana burdan fındık fıstık gönderek,
    jack daniels'ın yanında biraz yerdin bharara

ebru bugün yalıda karaları bağlamış,
    demir atmış yalnızlığa, içli içli ağlamış,
    miami'nin adaleti kılıncını yağlamış,
    dolce vita hayata ayar verdin bharara

garip reza mahpusta, beli göçmüş ranzada,
    oysa ki gezecekti roma'da fransa'da,
    havuz medyası seni paralelci sansa da,
    diğer yüzde elliden hürmet gördün bharara
  • en yeni süper starımız.
    bir önceki için (bkz: süper star ajda)

--- spoiler ---

turkey just made preet bharara a superstar on twitter.

--- spoiler ---

new york post
  • cesur savcılara o kadar hasret kalmışız ki! adamın dibisin be preet bhahara...
  • yazılanlara baktığımızda, takipçi sayısı, kahraman, hukuk savaşçısı, yasaları uygulayan adam, kebap, paralel den oluşan yazılmış 24 sayfayı okuduktan sonra dedim bir iki cümle de ben yazayım.

adam reza yı yakalamadan 3 gün önce obama ile görüşüyor, bizdeki saraya gidip görüşme yapan bir savcı gibi yani.

obamanın onayı ile düğmeye basılıyor.

savcı büyük olasılıkla obamaya şunları aktardı ; efendim rezayı zaten 2011 den beri hepimiz biliyorduk, şu an ambargo kalktı, türkiye istediğimiz çizgide gidiyor ancak malumunuz bölge için kaotik durumu belirsiz, bölgeyi istediğimiz zayıf konuma çoktan getirdik zaten, ticari ve siyasi itibarımız gereği diktatör olmaya çalışan bu adamı iyice avucumuza alma planını izin verirseniz başlatalım zaten rezaya haber verdik iki aydır mal varlığını boşaltmasına izin verdik, reza gelsin, iş birliği indirimimizi kabul etti,

elimizde 17/25 aralık belgeleri de mevcut, türkiyeyi ve rte yi istediğimiz gibi oynatırız, gerekirse mahkemeyi bir yıl uzatırız gerekirse davanın seyrini istediğimiz kişiye döndürürüz, zaten iran ile anlaştık ve hiç bir sorun yok.

diyerek çektiği fotoğrafı, uzantılarını da kapsayabilir gibi bir cümle ile sosyal medyadan paylaşmış ve 48 saat sonra reza zarrab ( rıza sarraf) gözaltına alınmıştır, ebruyla gidip son bi tokmak yapmış mıdır miami de onu bilmem.

edit : son cümleyi son zamanlarda iyice çığırından çıkan iğrençlikleri hatırlatması amacıyla gönderme maksatlı kasıtlı yazdım, okuduğunuzda içinizde nasıl bir tiksinme geliyorsa bırakın düşündüğümde tiksinmeyi, camdan bile bakınca midem bulanıyor, her yerde böyle tipler görür olmaktan bıktım usandım.
  • kendi ülkesine bu kadar düşman, bu kadar yüzsüz bir topluluğu ilk defa görüyordur muhtemelen, amerikanın aleyhine iş yapan birini tutukladı diye amerikalılardan daha çok sevindi insansılar. reza zarrab amerikan ambargosunu deldiği için tutuklanmıştır, anlama kıtlığı çekenler bakabilir. (bkz: ambargo)
hesabın var mı? giriş yap