26018 entry daha
  • üç sene önce iş amaçlı istanbul'dan geldim, fakat fazla arkadaşım olmadığı için şehrin tadını çok fazla çıkaramadım ve de şu suralar bir yol ayrimina geldim gibi, cunku fazla bir sosyal cevrem olmamasi ve artı is yogunlugu beni cok bogmaya basladi, adeta yalnizlastim.

dönsem mi kalsam mi hic ama hic bilemiyorum. istanbul'a tekrar dönersem de pişman olmaktan çok korkuyorum çünkü eğer pişman olursam geri dönüşü olmayacak bir daha.

edit: yukarida belirttiğim gibi ankara ile alakali bir sorunum yok. istanbul'dan daha yaşanılası, daha az yorucu ve stressiz, ancak benim olayım tamamen arkadas cevremin istanbul'da olmasi ve bunun getirdiği bunalmislik hissi. ama öyle görünüyor ki burda kalmaya devam edeceğim gibi. destek atan, fikir beyan eden tüm yazar arkadaslara tesekkur ederim :)
  • bazen şehri arabayla turluyorum ve kafamda aşağı yukarı bir kroki oluştu. anladığım kadarıyla önceden dikmenden ve imrahordan büyük nehirler akıyormus. veya bu bölge komple akarsu falanmış sonradan eymirle mogam gölü kalmış geriye

diğer bir tespitim de kimsenin özgür iradesi ile bu şehirde kalmaması gerektiği. ben çakılı kadro olduğum için yaşamak zorundayım.
    atam başkent ilan etmeseymiş yüzüne bakılmazmıs ama başkent yapılması da stratejik doğru bir karar o ayrı
  • küçük şehirlerden gelenler için nimet bir şehirdir. hem her yere yakındır hem sosyal ve kültürel etkinlikler çok fazladır.

misal en sevdiğiniz müzik grubu kısa süreyle iki kere gelebiliyor. birini kaçırsan diğerine elbet gidebiliyorsun.

bahçelievler'de çok tatlı cafelerin, tunalı'da ise çok güzel alkollü mekanların olduğu şehirdir ankara.
  • mogan ve eymir gölü alüvyon set gölleri. yani akarsular sayesinde oluşmuş bu sebeple arabayla turlamadan da bu sonuca ulaşabileceğiniz şehir.
  • aslında küçük bir şehrin, kendini büyük zannetmesi çok güzel bir şeymiş. taşınalı 4 ay oldu canım ankara'ma ve inanılmaz keyifli.

başkent diye tüm aktiviteler var ve trafik derdi yok. ağzınızdan tek kelime küfür çıkmadan sosyalleşebileceğiniz bir yer.

toton yiyorsa istabul'da sosyalleş. bir yerden bir yere gitmek için küfürbaz haydo olursun.
  • havası iki gündür regl sancısı çekip bir türlü regl olamayan kadın gibi davranan şehir.

yırtıl be aqmun havası yırtıl!
  • üstteki yazarın dediği gibi gök sonunda regl oldu.
  • ben böyle bir dolu yağışını daha önce hiç görmedim.
  • adeta içini döken şehirdir. hava aralıksız 15 dakikadır hiç durmadan gürlüyor.
185 entry daha
hesabın var mı? giriş yap