3847 entry daha
  • scout ekiplerince ciddi şekilde takip edilmeye başladığından beri takım oyunundan uzaklaşan ve ligin kalan maçlarında gs’nin zayıf karnı olacak ergen irisi topçudur. rakipler tüm hücum stratejilerini onun kanadı üzerine planlayacaktır. şampiyonluğun kaybedilip kaybedilmeyeceği kendisinin aklını başına alıp almayacağı ile doğrudan ilişkilidir. şahsen benim kendisinin mentalinden pek umudum yok.
  • atletik performans hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar toplanmış. adam fizik kondisyon gelişir ama oyun bilgisi gelişmez yazmış. gerçekler tam tersidir, anlatayım:

fiziki gelişim 23 yaş civarı plato yapar, buradan itibaren gelişim çok sınırlıdır, kimisi ronaldo gibi düz çizgide hız patlaması yapacak vücuda, kimisi messi gibi çevik yön değiştiren vücuda erişmiştir, artık değişmez. 23-26 arası devamlılık-endurance gelişimi ile 26 yaş genelde bir atlet için peak-zirve dönemdir. bu dönem 28'e kadar korunabilir sonra düşüşler başlar. 30 üstünde düşüş hızlanır ancak endurance hala korunabilir hatta kimi atletlerde artar, 35 civarı zirve atletik performansın yitirildiği eğitimsiz gözle dahi rahatça gözlemlenebilir hale gelir.

hagi'nin dediği gibi: çok çabuk bizim otomatis var, 20 sene çalışıyor, geliyor top çabuk biliyor ne yapıyor. her zaman her şeyi yapıyor kafa, göt yok göt sadece oturuyor ama kafa düşünüyor.

bunlar hali hazırda üst düzey performans veren, yağ oranı limitlerde zaten eğitilmiş vücuda sahip sporcular. senin gibi 30 yıl yattıktan sonra spor salonuna ilk kez adım atıp toparlayınca bak geliştim, 30'dan sonra fizik gelişir demek aynı şey değil.
  • yabancı kulüplerin ilgisi artmaya başlayınca arkadaşa bir rahatlık gelmiş , ads maçında ki gevşek oyununu bugün de irfan can kahvecinin instagram gönderisini beğenerek rahatlıkta kendini bir level daha geliştirmiş.

mert hakan, irfancan gibi oyuncularun galatasaray kulübüne olan hal ve tavırlarını ve taraftarın göstereceği tepkiyi bile bile böyle bir hareket yapabiliyorsa seneye nasıl olsa gideceğim kafasına girmiş demektir bence daha da bu takıma faydası olmaz.
  • euro 2024 sonrası acilen siktirin çekilmesi gerekiyor.

her pozisyonda el havada. ulan her topu da sana atamazlar amk bir sakin ol. adam gol atıyor, bunun eller yine havada. e siktir git bu takım senin şahsi şov alanın mı birader.
  • maşallah dediğimiz 2 gün yaşamıyor. çok iyi bir sezon geçirdi. oynamadığı mevki kalmadı desek abartı olmaz, gelişimi de muhteşem. ama son ads maçında maalesef hayalkırıklığıydı. umarım tek maçlık bir durumdur. burası galatasaray, burda dün yoktur. hep gelecek söz konusudur. süreklilik yoksa başarıdan bahsedemezsiz. umarım avrupa'ya iyi bir transferle gider ve ülkeyi temsil etme imkanı bulur.
207 entry daha
hesabın var mı? giriş yap