56219 entry daha
  • önümüzdeki sezon tüm bütçe son kuruşuna kadar defans hattına harcanmalı. ya takımı eleştirelim diyorum yemin ederim şu defans dörtlüsü önünde gedson veya musrati olsam kadıköy deplasmana gitmeye ruhum daralır.

necip - worrall - colley - masuaku ile 6/ 8 numaralara futbolun en iyilerini getirsen de olmaz. olmaz kere olmaz. topu oyuna sokamıyorlar, takımı öne çıkarıp baskı kuramıyorlar yemin etmiş gibi tüm sezonu kalenin 20 metre önünde geçirdiler. ne sağdan ne soldan, bakın bir iki maç değil bütün bir sezon sıfıra inmişliğimiz yok. neden? çünkü beklerimiz inanılmaz kötü, çünkü stoperlerimiz bu ligin seviyesinde dahi değil. zaten sezonun büyük kısmını stoperde necip beyle geçirdik.

necip bey sadece fener deplasmanında erken sarı kart görüp yenilen iki golde de direkt hata yaparak maçı aldı elleriyle verdi.

gs def hattı: kaan- sanchez- apo- köhn
    fb def hattı: osayi- djiku- becao- ferdi
    bjk def hattı: necip- worrall- colley- masuaku

şu aradaki uçuruma bakar mısınız?

yedeklere girmiyorum bile nelson, söyüncü falan havada uçuşuyor.

beşiktaş' ın sezon bitmeden hoca konusunu netleştirmesi ve hocanın talimatları doğrultusunda sezon başı kamp öncesi tüm defans hattını baştan sona yenilemesi şart oğlu şart. sonra koy önüne gedson- musrati ikilisini yaslan arkana futbol izle. fakat böyle fecaat bir defans dörtlüsü önünde gedson' dan falan bir şey beklemek saçma, adamın alameti farikası inanılmaz bir koşu kalitesi ile önde baskıyı destekleyip atak sürekliliği sağlamak ama biz şu an heriften 80 metre box to box oynarken çalım atmasını, inanılmaz şutlar çekmesini, ara paslar vermesini ve golleri sıralamasını bekliyoruz. arkadaşım bunların hepsini yapabilen adamın adı luca modric, takımı da real madrid oluyor.

velhasılı, beşiktaş' ın önümüzdeki sezon takımda yer alacak tüm hücum hattı oyuncuları, oyunu önde oynamaya müsait ve yatkın. muçi rakip kaleye yakın topla buluştuğunda etkili ve üretken, semih keza, raşitsa aynı şekilde. bir tane de sol açığa topu tutabilen ve orada playmaker olabilen bir üst model olcay şahan alalım yeter. musrati defanstan rahat top alıp bekleri uzun toplarla hücuma çıkartabildiğinde etkili olur, gedson da kaybedilen toplara ilk baskıyı anında yapabilmede müthiş katkı sağlar. fakat derli toplu bir defans hattı olmadan bu futbolcu grubunun kendi iyi oldukları özellikleri sahaya yansıtmasını beklemek hayalcilik.

öf ne şişmişim aq
  • onumuzdeki sezon icin kadrosuna kimleri katacagindan cok mevcut kadrodan kimleri gonderebilecegi cok daha onemli olan takimimiz. sonra da feyyaz ucar ve ozellikle samet aybaba'nin futboldan uzak tutulmasi. gokhan suzen ve turevi transferler hala dun gibi aklimda.

bu adamlar kotu niyetli oldugu icin soylemiyorum sadece gunumuz sartlarina ayak uydurabilecek futbol akillari gelismedi. futbol sadece sahada oynanan bir oyun olmaktan oteye geceli cok uzun yillar oldu ancak bizim ligde bunu anlamak istemeyen tek kulup biziz. rakiplerinin gerisine bu kadar dusmesinin en buyuk sebebi. onlar bu devrimi kendi iclerinde olabildigince hizli yaptilar. biz ise fikret orman gelene kadar beklemek zorunda kaldik. bir sezon basarisiz oldu diye adama hirsiz muamelesi yapip kulupten kacirdik. balik bastan kokar arkadaslar. yukarisi duzelmeden asagisi duzelmez.

bir lafim da bizim taraftar bozmalarina. dun aksam oynanan derbide hala tribunler oyunculari cagirmis tebrik falan ediyorlar. bir sezonda 13 maglubiyet alacaksin, tarihinde ikinci kez bir sezonda oynanan tum derbileri kaybedeceksin, ligin 10. haftasi gelmeden havlu atip liderden 50 puan fark yiyeceksin ama caniniz sagolsun oyle mi? birbirimizi sevmeyiz ama sezar'in hakki sezar'a. gsliler olacak hepsinin sulalesini coktan siradan gecirmisti. yonetim falan stada mac seyretmeye gidemezdi. bizim vasat seviciler de boyle devam.

duzelmesi gereken cok sey var cok...
  • bu futbol ikliminde ne galatasaray ne de fenerbahçe ile baş edebilmesine imkan olmayan sahipsiz kulüp.

taraftarının da artık kendine çekidüzen vermesi ve uyanık olması gerekiyor.

o şampiyon olsun bu şampiyon olmasın diye kafa yorduğunuz takımın taraftarınca 90 dakika küfür yedik bugün.

(bkz: 27 nisan 2024 fenerbahçe beşiktaş maçı/#163886171)

beşiktaş'ın beşiktaş'tan başka dostu yoktur. bunu unutmayın artık...
  • umarım en kısa zamanda satışının önü açılır.

bu kulübü kendi parasıyla yöneten kimse yönetici olarak samet aybaba ve feyyaz uçar gibi ömrü boyunca bakkal bile yönetmemiş, en ufak bir yöneticilik eğitimi ve tecrübesi olmayan adamları oturtmaz çünkü.

ben artık yönetimlerin basiretsizliğinden çok yoruldum. beşiktaş bir an önce satılsın da, şu kulüp basiretli yönetilsin. beşiktaş, ne galatasaray'daki gibi başarısızlığın cezalandırıldığı bir yapıya sahip; ne de fenerbahçe gibi yönetime gelenlerin varını yoğunu kulübe adadığı cebindeki paradan tutun, yöneticilerinin cebindeki paralar kadar her şeyi aktardığı bir yapıya sahip. beşiktaş'ın başına gelen yönetimler ne kendi cebindeki paradan vazgeçiyor, ne kendi işiyle ilgilenmekten vazgeçiyor. 1 tane düzgün, liyakatli bir futbol şube kuran yönetim bile varolmadı daha şu kulüpte.

sametle, feyyazla yönetilen futbol şubeden kim ne bekliyor?
  • başlığı altında, gönül verdiği camia himmetler ile yükselebilmiş, sümüklü mendil artığı, fetö terör örgütü kapatması ne kadar orospu evladı var ise alayının ölmüşlerinin mezarını sikeyim.
  • bi paramız yok muhabbetidir gidiyor. ulan para yoksa sen de paralı başkan seçseydin. gidip hasan arat fantezisi neden yaptınız? bu yönetim hem parasız hem de iş bilmez. kongreye gitmeli ve istifa etmeli. bırakın kardeşim ağlaya ağlaya bi hal oldunuz. serdal adalı gelsin. sıfırdan kadro kurulması gerekiyor. sizin de kuramayacağınız çok belli. bu çöp topçularla bir sezon daha geçmez. ince eleyip sık dokuyoruz diyorsa bir yönetim bilin ki bi halt olmaz. transferleri geciktirecekler ve takımı daha da batıracaklar. gerekirse yıldırım demirören gelsin şu takıma yıldız oyuncu şart. bize para lazım para.
  • yaz transfer dönemine girerken, benim gibi bu takıma gönül vermiş dostlara çok acil socrates'teki ismail şayan ile futbol ekonomisi serisini öneriyorum.

calm the fuck down dostlar.

tanım: rezil bir sezon geçirmiş, sağduyulu ve gereksiz stres altına almayan taraftarı ile tekrar ayağa kalkacak takım.
  • inanmayacaksınız ama bizden en az bir 10 yıl bir cacık olmaz gibi hissediyorum ben hayatımda uzun zamandır bu kadar vasat bir kadro görmedim bırak başarıyı 10 yıl avrupaya bile gidemeyeceğiz muhtemelen bir kere kadro yapılanması tamamen yanlış süper ligde tutmayan dos profilinde 5 kişi var takımda inanılmaz fenerin en iyi dosu kim ismail neden top kapıyo ve savaşıyo sonra yerini kim doldurur fred zorlasan mhy bile doldurur savaşır en azından gsde kim yapıyo bunu torreira yerini kim doldurur pek kimse dolduramaz berkan zorlasan doldurur bizde en iyi dosu gedson oynar yerini de kimsenin doldurma şansı yok savaşıp top kapabilen tek o var diğerleri alan savunması yapıyor süper ligde alan savunması denen şey hiçbir işe yaramıyor bak krunice milanda alan savunması yapıyordu fenerde allahına sövüyolar niye çünkü burda tutacak bir oyuncu profili değil 30 yaşında savaşmayı mı öğretecen adama bizdeki bütün oyuncular da o profilde neredeyse salih demir ege musrati amartey hepsi alan savunması yapıp ikili mücadeleden kaçıyor hadziahmetovic de öyle sayılır ama yine en iyi o yedekler gedsonu bu arada hadziahmetovic sözde bjk tarihinin en pahalı balonu el maseratiden iyi topçu onu da söylemeden geçmeyelim herif yaşlı pahalı ve canlı bomba iyi pasörmüş ee hadziahmetovic de iyi pasör ve en azından güvenli oynuyor salih de iyi pasör bu mu 12 milyonun karşılığı adam ilk derbisinde dk 1 de kendi kalesine gol atıp 2. derbisinde de dk 20 küsurda kırmızı gördü salihle sözleşme yenilemiyonuz ve buna 12 mi verdiniz önceki yönetimden bir enkaz kaldığı doğrudur ama bu enkaz yeni yönetimin musrati transferiyle birlikte çığ gibi büyüyecek benden söylemesi ki ekonomik olarak da beşiktaş çok zayıf fener gibi her sene sil baştan kadro kuramayız yıllardır oyuncu bile satamıyoruz önümüzdeki yıllarda 10. sıra takımlarından biri haline geleceğimizi düşünüyorum umarım yanılırım bu arada semih muçi ve gedson kendini kurtarabilirse kurtarsın kalanlar 10. sıra takımına cuk diye oturur zaten bu arada konudan bağımsız aynı kadro yapılanması berbatlığını plnin beşiktaşı chelsea için de düşünüyorum onun da yıllarca bu kadroyla pek başarılı olabileceğine inanmıyorum bakalım yanılacak mıyım bu entry burda kalsın 2 tane nur topu gibi potansiyel manu geliyor diyelim
  • kapisindan futbolcu simsari sokmamasi gereken takim.
  • dün akşam üstünden geçtiğimiz. taraftarına ana avrat küfür edip rahatladığımız salıncak takımı
153 entry daha
hesabın var mı? giriş yap