54773 entry daha
  • (bkz: (#164203986)) sene 2014 fenerbahçe taraftarı başlarına geleceklerinden habersiz şampiyonluk kutluyorlar.
    başkan iddialı (aziz yıldırım) yapacağımız sponsorluk alaşmaları ile dünya yıldızları gelecek fenerbahçe avrupa şampiyonu olacak.
    bizde galatasaray olarak uçmadan kaçmadan gelecek sezonu değerlendirip ligde ne yaparız, avrupada ileriye dönük nasıl adımlar atıp gelecekte iyi işler çıkarırız gibi daha normal ve gerçek düşünceler içindeyiz.
    ha avrupda başarı gelmedi belki bu 10 yılda ancak 4 şampiyonluk ve muhtemel bu sezon 5 şampiyonlukla kapatacağız bu 10 seneyi.
    fenerbahçeliler o yıllardada normal değildi görüldüğü üzere şimdide. kendilerini dahada aştılar.
    allah yardım etsin.
  • milyonlarca taraftarı ve futbolda 10 yıldır şampiyon olamamasına rağmen ve dahi futbol dışındaki branşlarda futboldan daha çok tanınmasına, başarılı olmasına rağmen bir kısır döngüye hapsolmuş 117 yıllık camia. şöyle ki: 2000'li yıllarda futbol takımında 2 defa christoph daum, 2 defa aykut kocaman, 2 defa ersun yanal, 2 defa vitor pereira, 2 defa da ismail kartal teknik direktör olmuş. yahu bu nedir? eski teknik direktörler daha önce görev yaptıkları takımlara döner gayet de normal ama 20 yılda bu 5 defa olmaz. şundan artık sıyrılalım yeter. ben istemiyorum artık camia çocuğu teknik direktör yahut hikayesi yarım kalan.

hele başkanlık konusu var ki eşi benzeri yok. fenerbahçe tarihindeki gelmiş geçmiş en kötü başkan olmasına karşın ali koç'a tekrar aday olma baskısı yok. zaten son 30 yılda sadece 3 başkan görev yapmış: ali şen, aziz yıldırım ve ali koç. şimdi bir dördüncü başkan ismi geçiyor: sadettin saran. ama ali koç tekrar aday olursa sadettin saran aday olmuyor, aziz yıldırım aday oluyor. ali koç aday olmazsa sadettin saran aday oluyor. saran aday olursa aziz yıldırım da aday oluyor. şu yazdıklarımın türkiye'de bir benzeri daha yok. bu tabloya bir fenerbahçeli olarak gerçekten üzülüyorum.
  • --- spoiler ---

ali koç dış mihraklar diye yemiyor, olayı siyasi arenaya çekti zaten. yerel seçimden önce takımı ligden çekerim diye gözdağı verdi ve ıstakoz partisinin sandığa gömülmesinde etken oldu. son basın toplantısında fetönün siyasi ayağı ankarayı yol yapmış, gidip geliyor bizi şikayet ediyor, karanlık odaklar elini yeşil sahalardan çeksin dedi. cin con taraftarları fanatikliğin gerektirdiği şekilde takımınızı savunmanız normal bizim işimiz sadece federasyonla değil, siz şampiyonluğunuzu kutlamaya başlayın, tebrik ederiz. bizim daha önemli işlerimiz var, mustafa kemal atatürkün bize emanet ettiği cumhuriyet değerleri için mücadele etmek gibi. mustafa kenalin askerleriyiz.

--- spoiler ---

atamızın kurduğu cumhuriyet'i biz kurtarırız. sizin gibi, atamızı öldürmeye teşebbüs eden birinin kurduğu malum kulübe gerek yok.
  • sezonun bitişini kutlamayı en çok hak eden futbol şubesine sahip spor kulübü.
  • son günlerde, özellikle konya maçından sonra gardını camia olarak indirmiş, görünen o ki ibreyi bszı futbolcularına ve pek tabi ismail kartal'a yöneltmiş.

e peki sayın ak. değdi mi sene boyu her türlü iftira ve hakarete. madem ismail kartal baş suçlu idi, benim fetö'den mağdur olmuş aileme ve bana defalarca şurada üc satır icardi savunduk ne bileyim ya işte bayern maçı da söyle böyle oldu diye konuşurken 'himmetçileeer, fetöcüleeer' diye iftira atmak niyeydi? madem ismail kartal kötüydü burada niye ne anamız kaldı ne bacımız?

biz futbol seyirciliğine dün başlamadık ki? kimse sana bizi sev demedi zaten. bizden ol da demedi. bu hakemdir, yok efendim siz mi şike yaptınız yok galatasaray mı hakem satın aldı bilmem ne bunları ben 2000'lerin başından beri hatırlarım.

ama bu sene işi öyle bir noktaya getirdiniz ki çocuktan tanıdığım adamla birbirimize girdik biz. ne o? terör. ulan şerefsiz ben evde oturup sarı kırmızı formamla maç izliyorum diye senin haddine mi benimle olan sportif mücadeleni terör ile bagdaştırıp benim gibi ülkesini seven sıradan bir vatandaşa bunları yakıstırmak? değdi mi peki? neye yaradı?

şimdi gelmişler sus pus ismail kartalmış da dzeko yüzde 100 golü kaçırmış da. bizim bazı mal taraftar da geçmiş vay efendim koca camiaymış da ne hallere düşmüş vah yazıkmış.

ey daha gelip bunlara kardeşlerim vah vah diyen, uysnın diyen galatasaray taraftarı. iki gram onurun varsa bunlar susuzluktan çatlayıp bir damla su sende olsa bu seneden sonra o suyu yere dökecek sana terör, himmet gibi olabilecek en aşağılık iftiraları atan bu adamlara vermeyeceksin.

bu adamlar benim yolda selam vereceğim, futbol dışında herhangi bir eşdeğer duygu paylaşacagım, ayagı takıldıgında 'hop aman dikkat biladerim' diyeceğim adamlar değiller.

kimse kusura bakmasın. suçların en aşağısı terör, benim için ailem çok büyük zarar gördüğü için fetöcülüktür. 90 dakika maç oynanır 'bilmem ne çocuğusun galatasaray' denir. o maç biter adam fenerlidir aynı iş yerinde arkadaşım, yolda ayağı takılsa 'aman dikkat biladerim' olurdu eskıden benim için. yurttaşım, ırkdaşım olurdu. ama yok abi artık. yolda düşüp ölse gitsin başkası kaldırsın cenazesini. ben bana terör iftirası atan, atana ses çıkarmayan, şimdi de şampiyonluğu gidince birden sanki bu iftiraları atan o değilmiş gibi 'ismail hocaa senin yüzünden' diyecek kadar küçülen adamlara 3 hafta sonra sanki bunların hiç birini yapmamış gibi davranamam.

bir tane var mı içinizde 'kardeşim fenerliyim ben bu terör iftiralarına katılmıyor, onlar adına özür diliyorum' diye mesaj alan? ben söyleyim yoktur. o yüzden bırakın ne halt yiyorsa yesinler
  • ali koç'un hezeyanlarını frenleyemeyerek açıklamalar yapması sonucunda bu haldesiniz.

ali koç "ben başkan olduğum sürece şampiyon olamayacağız", "takım benim, istersem ligten çekerim" vb derse o takımın futbolcularında heyecan, inanç, istek, motivasyon kalmaz.

teşekkürler ali.
  • meral güven'e göre halen şampiyonluk şansı olan takımım.
    haydi sarı kanaryalar bitirin bu işi. o sene bu sene.
  • zaten başına gelenlerin üstüne bir de kötü yönetildiği yetmiyormuş gibi en kötüsü itin köpeğin ağzına sakız olan güzel takımımız.
  • son bir isteğim senden bir daha deneyelim. bunca yıl sonra bu istek çok mu.
  • çok ciddi bir şekilde "hayali düşmanlar" sorunu yaşayan kulüp/camia.

biz galatasaray'lıyız açarız fenerbahçe space odası, rıdvan falan eğleniriz ok ama adamların her kademe ve sosyoekonomik düzeyden ruh hastalığı klasmanında saçmalama sabiti başlamış.

kusura bakmayın arkadaşlar "yapı" falan yok. size karşı. yani x kulübü y partisi c derneği falan rakıfelır rotşild tayfası gibi ortamlar yok.

emre malok, mustafa ilker coşkun, erkan engin hakkında, onların kazandırdığı puanlar hakkında, lale orta ile kurulan "düzen" hakkında ve daha bir sürü şey hakkında "alışmış" şekilde davranan (bkz: alışmış kudurmuştan beterdir) camia konfor alanından çık(a)mayıp her başarısızlığı dış düşmanlara bağlamaya devam ettikçe daha çok ağlarlar dövünürler.

geçmişten bu yana 60'lar 70'ler 80'lerde devletiyle hükümetiyle ordusuyla her kademeden kurumla iş tutup güç devşiren, paranın şikenin pisliğin kaynağının bulunamadığı eski yılların tartışmasız yıldızı olup teknoloji hayatımıza girmeye başladığından beri aynı eski güç devşirme refleksleriyle daha çok ağlar bu kulüp.

hala 1965 şampiyonluğunu peşinde gibi davrandıkça çok ağlarsınız. paralı başkan gelecek, gücümüzle her şeyi ezeriz davranışları 2020'lerde geçersiz. hala "falanca başkan çok zengin o gelsin" muhabbeti.

para çok önemli bir araçtır evet ama oradan buradan ayrıcalık güç devşirmeyi onlarca yıl yapıp şimdi bunu yapmayı da başaramayıp üstüne de ali koç hatalarıyla +11 milyar lira borç. üstüne dzeko 39 tadiç seneye 35 :) mourinho geliyormuş yemin ediyorum gelsin o adamla o takım uyum sağlayacak noktaya gelene kadar galatasaray uçar gider hayırlı olsun sonra "kralını getirdik başarılı olamadık karşımızdaki yapı bize düşman" v9873 gelsin bakalım. hangi parayla kadro upgrade yapacaklar esas rakipleri kendilerinden çok daha iyi durumdayken nakit akışı ve gelirlerde tur bindirme seviyesine gelmişken nasıl olacak???

ben bir galatasaray'lı olarak bu durumdan memnunum. ancak ali koç komple tür sporuna ve türk toplumuna karşı kısmi zararlar verdi. umarım gider. kalırsa her türlü kralız ve umarım mourinho gelir. "yüce kumandan" mert hakan yandaş ve yaşlılar mangasıyla süper başarılar o zaman an meselesi...
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap