57750 entry daha
  • normal şampiyonluk kazanmasını istemediğim tek büyük.

sivas'la berabere kal, şikeciler yensin, fark 2

karagümrük'le berabere kal, şikeciler yensin, fark 0

şikecileri domalt, fark 3

konya'ya yenil, şikeciler yensin fark 0

ikili averajla bağırta bağırta şampiyon ol*
  • olaya bakın şimdi;

2022-2023 sezonunda 36 maç sonunda fb 87 gol atıp 42 gol yemiş ve ikinci olmuş;

görsel

bunun sonucunda da demişler ki takımımıza daha iyi oyuncular alalım ve gelecek yıl daha çok gol atıp daha az gol yiyelim ve 34. haftalar sonunda 89 gol atıp 31 gol yemişler. yani daha 36. haftayı görmeden geçen seneyi geliştirmişler ve galatasaray'ın geçen yıl ki şampiyonluk averajından daha iyi bir averaj yakalamışlar.

görsel

ama duruma bakın ki bitime 4 hafta kala 4 puan gerimizdeler, buna psikoloji mi dayanır be kardeşim! * bi de bunu geçen senenin aksine bu sene ilaveten şampiyonlar ligi oynadığımız sezonda yapıyoruz, kafayı yersin ya jfkfkfkfkld

bu büyüklük şaka mı be kardeşim!

okan hocam sen de çok büyüksün!
  • iyi ki galatasaray'lı değilim. (bkz: sizi de sizi sevenleri de sevmiyoruz)
  • bu kadar uçuyor kaçıyor da nedense avrupada bir çeyrek ya da yarı final yapamıyor,herhalde yabancı hakemlerden dolayı.

ama bayerni baya bir zorladılar helal olsun
  • ya biraz sessiz mi olsanız kardeş takım? tamam buradan asla vermediniz ama şimdi de olacak anlamına gelmiyor. her yerde fenerbahçe ve ismail hoca capsler vs havada dolaşıyor. bir beraberlik ve evinizde mağlubiyete bakar bu. futbol bu futbol. adamlar bu sene kırılmıyorlar bir turlu. bir sekilde aliyorlar maclarini. bole kucuk gore gore adamlari sampiyon yapacaksiniz ya.

sizden cok sizin sampiyonlugunuzu istiyorum ama korkuyorum. lutfen az sessiz olun ya.

edit: medya çok pis gazlıyor. fenerle ve ismail hoca ile dalga geçen geçene ya ters teperse? yav winner takımsınız ama futbol bu futbol. bu hafta muslera olmasaydı ne olacaktı? orta saha yol geçen hanı. ılla atiyorsunuz okey ama lutfen dikkatli olun.

95-96 sezonunda bizi hatirlayin. once vanspor sonra evimizde fener. adamlari hapsettik ama top iceri girmedi. ya sizin ki de girmezse? babam (cocuktum ben) aglayarak eve gelmisti.

gaza gelme gs, konsantre ol.
  • bu bir his takımı. dışardan holding patronu transfer edip türlü haysiyetsizlikleri yapanlar anlayamaz. o yüzden asla daha büyük olamayacaksınız.

https://youtu.be/hotnn4b3ync?si=wmaxs9jwlhmau2pz

"maksadımız ingilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve türk olmayan takımları yenmek."

<ali sami yen efendi>
  • sivasspor ve karagümrük maçlarında puan kaybedecek olan takımdır.
  • en büyük rakibinin tek umudu sivas ve karagümrük gibi yazık kulüpler olan winner'dır.
    ayrica bu iki maçta puan kaybetse ve fb ile evinde berabere kalsa son maçında kazandiginda yine şampiyondur.
    fb ile arasındaki temel fark:
    ipler genelde galatasaray'ın elinde olur. yani dominant takımdır. fb uzaya da çıksa tüm maçlarını kazandığinda bile galatasaray saçmalamaz ise şampiyon oluyor. fb ise edilgen bir takımdır. ıpler genelde bursa, denizli, galatasaray ve benzeri şekillerde başkalarinin elinde bulunur.
  • rekorların kulübü.
    kırılmadık rekor bırakmıyorlar, doymuyorlar başarıya. böyle güzide bir ekip işte. okan hoca öyle bir inanmış ki elindeki güzel kadroya türk futbolunun üstünde bir kaliteyi işliyor. atakları, presleri izleyin. en zor deplasmanlardan bile puanla değil sadece güzel futbolla ayrılıyoruz. direkten dönen şut sayısında birinciyiz mesela. muslera kalesini gole kapatmış. defans kale gibi zaten. orta saha tıkır tıkır, forvetimiz mareşal icardi harika. rakipler kudurmakta haklı ama umrumuzda mısınız? tabi ki hayır. ağlaya ağlaya takibe devam kuş tayfası.
    (bkz: sorry not sorry)
  • önünde konsantre olması gereken yalnızca 3 maç daha var. sivasspor, gümrük ve fener. bu 3 maçtan istediğini aldığı vakit şampiyon olacak. hatta fener o ara kayseri ya da konya'ya puan kaybederse 2 maça inecek bu sayı.

sezon başından beri ne dedik? maç maç, adım adım, hesap hesap gideceğiz. sürekli bir sonraki maç 119 yıllık tarihimizin en önemli maçı haline gelecek ve matematiksel olarak şampiyon olana kadar şampiyonuz diyenin ağzına kürekle değil dozer kepçesiyle vuracağız.

arkadaşlar rakip ne kadar rezil durumda olursa olsun, ne kadar komik durumlara düşerse düşsün "bunlar mı şampiyon olacak la ehuehe" diye rehavete girmek yok. sen hata yaparsan olurlar.

adana maçında muslera değil de daha alt seviye bir kaleci olsaydı birbirimize girmiştik şimdi. üstelik aynı maçta ziyech'in şapkadan tavşan çıkarması sonucu oluşan 0-1'den sonra aşırı derecede laubali ataklar yaptık ve o ara kalemizde de pozisyonlar görmeye devam ettik. aynı laubali atakları benim bizzat yerinde izlediğim içerdeki pendik maçında da yaptık.

takım golü bulduktan sonra "tamam maçı aldık" havasında davranıyor son 2 maçtır. böyle bir şey yok. okan hocanın acilen buna bir önlem alması gerekli. golü bulduktan sonra pozisyon vermiyor olsak hadi bir nebze diyeceğim ama bu rahatlığı anlayamıyorum. keserler oğlum cezayı, orta sahanda top kaybı makinesi demirbay oynuyor senin. torreira tek başına yetemiyor. muslera tamam, şampiyonluk modunu açtı da tanrı değil bu adam. aman diyeyim, aman.

demirbay demişken, pres yediğimiz maçlarda kerem demirbay çok etkisiz kalıyor. kerem aktürkoğlu da etkisiz kaldığı için yedek kulübesinde buldu kendini mesela, tabi bunda ziyech'in ekstra skor katkıları da etkili oldu ama kerem demirbay bu etkisizliği sonucu kulübeye girerse yerini kim ikame eder belirsiz. çünkü oliveira bu açıdan onun portekizli versiyonu. hocanın buna da bir çözüm bulması şart.

şampiyonluk için son 3 haftası kalan takım. aynı ciddiyet, aynı odaklanma, aynı soğukkanlılıkla devam. artık arkada 1 pozisyon daha vermeye ve ilerde 1 golü daha heba etmeye tahammülümüz de lüksümüz de yok!
524 entry daha
hesabın var mı? giriş yap