522 entry daha
  • ikinci sezonu 2 bölüm izledim ve ikinci sezonu daha osuruk afedersiniz. o beğenmediğimiz 2 buçuk saatlik, uzun bakışmalı tv dizileri bile daha oturaklı, daha profesyonel sanat açısından

vallaha normalde izlemem ama türk dizisi diye meraktan bakıyorum. yazık be. netflix ayağa düşmüş.
  • ilk sezonu tek oturuşta bitirmiş olan ben, ikinci sezonun birinci bölümünü zor bitirdim. çok zorlama geldi bana o dialoglar, oyuncular hiç sarmadı birinci bölüm 40 dk falan 1 saat 40 dk gibi geldi. neyse yarın bi şans daha verip ikinci bölümünden izlemeye başlarım edit yaparım umarım devamı böyle değildir.
  • zaman kaybı sadece . iyi oyunculara rağmen izlerken yoruyor
  • başıma bir şey gelmeyecekse 2. sezon 1 sezondam daha eğlenceli ve sürükleyici geçiyor. evet oyunculuklar kötü replikler yapay ama meraklandırmıyor değil
  • 2. sezonun 1. bölümünü zar zor izledim. çok saçmaydı, çok çok çok saçma.

--- spoiler ---

yok yere zeynep’in hain olduğuna karar veren ihtiyar ve zorlama komisyonu hakan’ın ‘benim kabahatimdi’ diye yalvarmalarına rağmen kararlarından dönmediler.
    bu saçma olaylar silsilesinde sonuç nereye vardı peki? uçkuru için gömleği ölümsüze teslim eden ve ölümsüzleri birken yedi yapan kafasız hakan’ın ‘ben muhafızım, artık komuta bende. beğenmeyen siktirsin gitsin’ ültimatomuna. zerre kadar kafa yok bu insanlarda ki kafasına vurup ‘bas git lan dünkü bebe’ demediler.
    ayrıca sadık olan nedir lan! ağzına oturmuyor insanın ağzına. loyal one ingilizceye uyuyor olabilir ama sadık olan bize göre değil. sadıklardanız deseniz de olurdu, bu kadar iğreti durmazdı.
    --- spoiler ---

netflix yapımı türk dizisi olduğu için, sırf izlenme sayısı artsın diye izleyeceğim ama bok gibi olmuş bunu da unutmayın ekip.
  • ilk sezonu izlerken "yea şimdi türkiye'de dizi sektörü için güzel bir adım, fantastik dal zaten zorlu, biz ki bu dalda sihirli annem, selena vb. den öteye geçememiş bir ülkeyiz, çok da fena sayılmaz, destek olalım ki yeni projelere ön ayak olsun bla bla..." diye diye zoraki savunmaya geçtiğimiz dizi, ikinci sezonda fena bir şekilde elimizde patlamış, savunulacak hiç bir yanı kalmamıştır. 2.sezonda ilk bölümden ötesine geçemedim, o kadar nefret ettim efektlerinden, oyunculuklarından, hikayesinden. kardeşim size toparlamanız için güzel bir şans verilmiş, yahu size netflix gibi bir platformda şans verilmiş daha doğrusu-ne yaptınız?! yerel kanallarda çekilen dizilerde bile çok başarılı oyunculuk sergileyip bize yavan hikayeleri izlettiren güzelim oyuncular bile o kadar isteksiz, o kadar kötü oynuyor ki, yerin dibine geçiyoruz izlerken.
  • karakterlerin duygusal derinlikleri olmadigi icin oyuncular baska dizilerde oynadiklari gibi oynayamiyorlar.

levent karakterinin yapisi bana inuyasha'dan sesshoumaru'yu hatirlatiyor.

adamlarin ellerinde cok harika bir lore yaratilabilecek bir altyapi var ama izledigim her bolumde hayal kirikligi yasiyorum. dallanip budaklanabilecek, yuzlerce yil onceye dayandirilabilecek detaylar hizlica kesilip atiliyor. ornegin ilk sezonda muhafizin 3 silahini harcadilar. elalem boyle bir dizi cekse -misal supernatural- her alet edevattan 3 sezon cikartirdi.

--- spoiler ---

ceylan oldukten sonra hic yas tutmadilar, ustune bir de kizi olduren adami kendi aralarina alirken hic yaygara cikartmadilar. "bunu kabul etmem" vs. bayagi laflarla gecistirdiler 1 bolumde unutuldu gitti ceylan'in olumu. dizi bu yuzden yavan. karakterlerin duygulari cok sig. karakter derinligi yok.

--- spoiler ---
  • aptal sarışın ekolünün erkek versiyonu. bi insan bu kadar mal ve angus olmamalı. hayır malsın özürlüsün madem bu kendi kendine yeten kadın tripleri ney? herkes öldü bu mamalak yüzünden. harbi bok gibi bir 2. sezonun amele sümüğü karakteri.
  • öyle bir ikinci sezon çekmişler ki, keşke ilk sezonu hiç izlemeseydim dedirtti.
  • izlerken sürekli “ya biz bunu niye izliyoruz ki amk. ne boktan şey” deyip deyip yine de arlanmadan , uslanmadan izlediğimiz dizi.
    işte insanın başına ya meraktan...
589 entry daha
hesabın var mı? giriş yap