• hayat süprizlere gebedir. beklenmeyenin olmasıdır.

edit: vay be beklemiyordum ama olmuş.
  • bugün piyasalarda, ekonomi tarihine geçecek bir kara cuma yaşatacak ayrılmadır aynı zamanda.
  • hayırlı uğurlu olsun
  • cameron karara saygi duyacagini soylemis, yani gerceklesecektir.

bu cameronun kafasi da hic calismiyor ya bizim uzun gibi cikip dese ya karara saygi duymuyorum, bunlar hep ira'nin isi.

cameron'un istifasini aciklamasi uzerine edit:

kostur kostur gorevi birakacagini aciklamis. benim bildigim boyle durumlarda istifa edecek misiniz diye sorulursa en fazla siritirsin biter gider. ne biliyim yada hic mi milletvekilin bakanin yok senin sagda solda "cameron giderse istikrar biter, dolar firlar, bombalar patlar." falan diyecek.

yazik valla koskoca birlesik krallik boyle amatorlerin eline kalmis.
  • üç yıllık bir sürece müteakip gerçekleşecektir. bununla beraber başbakan david cameron'un referandumu görmezden gelme hakkı var ama tabiri caizse yemez. çünkü 'leave' diyenlerin büyük çoğunluğu kendisine oy veren kentlerden geliyor; kendi partisini karşısına alıp siyasi kariyerini bir kargaşa içerisinde bitirmek birleşik krallık'a daha fazla zarar vermekten başka işe yaramayacaktır...

şurası kesin, işçi partisi lideri jeremy corbyn ile cameron var güçleriyle 'remain' çıkmasına uğraştı, bilimum anket şirketleri de 'remain' çıkacağını öngörüyordu. tam bir sürpriz diyebiliriz.

corbyn ve cameron seçmenleri tarafından harcandı diyebiliriz.
  • adamlar ab'yi kurdu, genişletti, yıllar geçti çıkma kararı aldı. biz halen müzakere aşamasındayız.
    *

edit: bu entryde ingiltere özelinden değil ab genelinden söz edilmiştir.
  • o zaman seneye ab'ye üyeyiz, başka türlü olmazdı zaten.
  • adamlar türkiye 2017'de ab'ye üye oluyor ve bulgarlar işsizlik maaşı ile geçiniyor diye ab'den çıktı.

ikisi de yalan. böylesi bir saçmalıktan kimseye hayır gelmez.
  • (bkz: uefa çatırdayacak)
    olsun. o da avrupa bu da avrupa.
  • 1 dolar'ın 2.84'ten 2.98'e yükselmesine sebep olan durum. tabii ki şimdilik. akşama kadar ne olur bilemeyiz.
hesabın var mı? giriş yap