89 entry daha
  • abi olan kişinin şansız olması ile yarışır.

benden 1 yaş küçük kardeşim hakkında bir şey demeyeceğim ama 11 yaş küçük olan kardeşim için söyleyeceğim. bir abi olarak kardeşler ömür törpüsüdür.
    ne kadar yapma etme dediğim şey varsa hepsini yapmıştır. bilmediğim görmediğim aptal işlere bulaşmıştır. resmen beni yaşlandırmıştır. ve gittikçe sevgim azalmaktadır şu anda yok gibidir. yanımda olsa ağız burun dalasım var o derece dertliyim sözlük.

üzmeyin abilerinizi ablalarınızı, onlar da insan aq.
  • gözünü budaktan sakınmayan bir değil iki abiniz varsa büyüdüğünüz mahallede, çevrede çok rahat bir çocukluk geçirirsiniz. kimse size karışmaz, topu olan çocuk sizi oyundan çıkarmaz, neredeyse hiç akran zorbalığına maruz kalmazsınız.
    öğrencilik yıllarında sürekli okul ve öğretmenlerle iletişim kurup görüşen, düzenli olarak harçlık veren, gönderen, öğrenci evine kucaklarında koli koli yiyeceklerle sürekli ziyarete gelen, ilk cep telefonunu hediye eden, hayat yolunda yol yordam gösteren, araba kullanmayı öğreten, şehirler arası yolculuğu sevdiren, 8 ve 12 yaş farka rağmen çoğu zaman arkadaş, sırdaş iki abiniz varsa hayat size güzel.
    küçük abim taşındığı şehirde çok şükür iyi tutundu, şirketini çok güzel büyüttü. büyük abim maddi olarak talihsizlikler yaşadı. bu süreçte küçük abim çok yardımcı oldu. zararın büyük bir kısmını kapattı. ben de elimden geleni yaptım. ilerde miras paylaşımı olursa arsa ve arazi payımızın önemli bir kısmını büyük abimize birakacaz. zaten şu an kendisi işletiyor.
    mutluluk varsa ailede vardır. istediğiniz kadar dostunuz, arkadaşınız olsun. istediğiniz kadar bunlarla maziniz ve paylaşımınız olsun. hepsi bir yere kadar. kardeşlik hukuku bambaşkadır.
    birine sormuşlar, kardeşini mi çok seversin yoksa arkadaşını mı?
    (bkz: kardeşim arkadaşım olursa daha çok severim) diye cevap vermiş.
  • ben de kendimi bu konuda şanslı olduğumu düşünenlerdenim. abimle aramda 4 yaş var. yaşlarımız yakın olduğundan iyi anlaşırız. her zaman koruyup kollar, zor durumda yanımda olur, maddi olarak destekler, yol gösterir. hiçbir menfaat beklemeden koşulsuz yapar.
    bazen bana çektirdiği de oluyor. yeri geliyor kavga da ediyoruz ama her daim arkamda olduğunu biliyorum. bir de şu kötü şakalarını bıraksa süper olacak.
  • abim sayesinde beşiktaşlı olmuştum. beşiktaşın da gordon milneli efsane dönemlerine gelmişti gerçi çocukluğum. ilk kol saatimi abim almış, ilk dayağımı da abimden yemiştim; haketmiştim gerçi. baya düşündüm ama başka şanslı olduğumu düşündürecek bir faydası gelmedi aklıma. hatta maddi açıdan babama işinde iflas etmesi nedeniyle altı yüz bin liralık bir zararı olmuştur. bana da bi yirmi bin taktı. ama kızamıyorsun be sözlük; benim tek abim, babamın ilk evladı.
  • bazen abi vardır. ama aslında yoktur. bu durumda çok boktan bir durumdur.

tanım: bazen olmaması keşke olsaydı denilmesi olmasından daha iyi olabiliyor..
  • benim çocukken kavga sırasında ağzıma kirli çoraplarını sokan bir abim var. şimdi düşünüyorum da aşırı şanslıyım, bu ülkeye bir survivor olarak yetiştirdi beni canım abim.
  • benden 10 yaş büyük abim var. 5 yaş küçükde kardeşim var. yani hem abiyim hemde abim var. hiç bir zaman abimden büyük yardımlar almadım, çocukkende benim için hiç kavga etmedi, hiç parasını paylaşmadı, hiç derdini anlatmadı, kardeşler aynı anadan doğar ama rızıkları ayrıdır diye de bi nasihatı bile vardır.
    ama ben kardeşime hep abilik yaptım, onun için kavgada ettim, cebimdeki paramıda paylaştım, en zor gününde hep yanında oldum onun çocuklarını bile kendi çocuklarımdan hiç ayırt etmedim.
    yani hem babalık yaptım hem de abilik yaptım ama abimden hiç abilik görmedim bu da içimde her zaman bir yara olmuştur.
  • bunca yıldır bi faydasını görmedim. okulda onun dövdüğü çocukların intikamlarını benden almasından bıkmıştım. bahçede göz göze geldiğimiz an başıma gelecekleri anlayıp fırlıyordum ama nafile. hep yakalanıyordum. tekme tokat allah ne verdiyse.. bu konuda idmanli olduğum için kızlardan dayak yemedim hic. hatta ben ne zaman kavga etsem bi anda abimin arkadaşları etrafımda bitiyorlardı. tezahürat ediyorlardı, kendimi boks maçında hissediyordum. sonra sınıfımdaki erkeklerle boks maçı yapmaya başladık. taraftarlarım çok oluyordu.

yani bana tek faydası kendimi savunmayı öğrenmeme neden olması
235 entry daha
hesabın var mı? giriş yap