5532 entry daha
  • gündüz denizde yüzüyordum, şimdi gök gürültülü sağanak amk.

dengesini sevdiğimin şehri.
  • kebabın tek adresi. hürmetin ve hizmetin en kalitelisini görebileceğiniz restoranları olan şehir. insanlarının öfkesi saman alevi gibi ama samimi ama insancıl...
  • çok tatlı bir arkadaşım oldu…çok ben.sanki yüzyıllardır tanıyormuşum gibi.ama uzun zamandır görüşmemişimde şimdi kavuşup sevinmişim gibi.
    güzel bi yerde duruyor…
    bah hele adanalı gıza.
    gadasını aldığımın melissası seni.
  • inanılmaz bir kültüreli yozlaşma var bu şehirde. kadını da erkeği de 30 yıl önce buraya gelen insanların kültürüne özeniyor.
    herkeste bi mafyacılık agresiflik. ve de adana’yı güzel bir şehir sanıyorlar.
  • sokak ortasında çıkan kavgaları ile meşhur kentimiz,
    son ekranlara yansıyan kavga bu.
    videoyu on dakikadır izliyorum kim kime saldırıyor sebep ne çözemedim çözen beri gelsin.
  • son büyük deprem sonrasi, uzmanlar tarafindan fay hatti haritasi nedeni ile ciddi bir deprem beklendiği söylenen şehir.
  • günümüzde adana'nın en popüler yeri ziyapaşa bulvarının ilk açıldığı zamanlara ait bir fotoğrafı. (1960'lar)
    soldaki konaklar, döneminde 'hollywood mahallesi' de denilen 'yüzevler'.

kaynak: nuri erbaz

görsel
  • dürümü iyi gider
  • şehirdeki bunaltıcı sıcak ve nem gerçekten rahatsız ediyor. yine de çukurova'yı görmek güzeldi.

bebekli kilise, ulu camii ve yanındaki çarşı, taşköprü şeklinde kısa bir tur yaptık. kazım büfeye ve kifidis büyüksaat restorana uğradık. hatay yolunda misis köprüsünü ve ceyhan nehrini görmek de güzeldi.
15 entry daha
hesabın var mı? giriş yap