13137 entry daha
  • turkiyede asla savunmam ama soz konusu amerika oldu mu bireysel silahlanmayi cok dogru ve yerinde bulurum. egitim vs kultur burada etkili ama insanlarin baska ulkelerde oldugu gibi kafasina gore size bulasamamasinin nedenlerinden biride bu konudur. insan her zaman mantikli hareket eden bir canli degildir. polisin yetkileri fazla fakat cizgiyi gectigi anda basina neler geleceginin cok iyi farkinda.
    hem halkin hem de kolluk guclerinin elinde hemen hemen ayni korku unsurlari var. ve bence hicbir sey bazen vahsi davranan ve davranabilen bir insanin canini kaybetme korkusu kadar dize getiremez. burada egitimin beraberinden gelen bir kulturun varligini azimsamak istemiyorum.

amerika ne yazarsaniz yazin aksinin bulunabilecegi cesitlilikte bir ulke. yangini sondurecek arazoz bulamayan, daha gecenlerde olan depremde 100 bin kisinin olmesine karsi hic kimsenin sorumluluk almadigi bir ulkeye karsin canimi daha guvende buluyorum bu ulkede.
    kendi olen askerine 3 5 kelle diyen bir adamin 20 kusur seneden fazla yonettigi bir ulkede ne huzur, na baris ne de baska bir sey bulabilirsiniz.
  • son dönemde göçmenlik politikaları ve sığınma başvuruları üzerindeki değişikliklerle dikkat çeken devlet. yapılacak başkanlık seçiminin kaderini bu politikalara ilişkin alınacak kararlar belirleyebilir.
  • son günlerde elit üniversitelerinde yoğun israil protestoları yapılan ülke. bu, demokrasi adına güzel bir tablo; önemli olan barışçıl gösterilerle akademik faaliyetleri gölgelemeye ve baltalamaya çalışan terör eğilimli grupları ayrıştırmak. zira üniversite demek özgür düşünce, özgür tartışma ve özgür bilim demektir ve ancak buna uygun kişilerle üniversiteler gelişir.

https://politikaakademisi.org/…-ifade-ozgurlugu-mu/
  • 17 nisandan beri üniversitelerde 800 kişinin protestodan göz altına alındığı ülke. iletişim teknolojileri sürekli gelişirken herkes cebindeki bir cihazla dünyanın her yerindeki olaya anlık erişimi varken, üniversite yönetimleri kampüsündeki vandalizm içermeyen protestolara polis sokup öğrencilerini ve hocalarını hapise yolluyor. bu ülkenin demokrasi ile yönetildiğini söylemek aptallık.

edit. alttaki entry’i bana cevap olarak görüyorum. ulan gerizekalı ben mevcut hükümet miyim, yada türkiyenin ileri demokrasi olduğunu mu iddia ettim. bu beyin bozukluğunun nereden geldiğini anlamıyorum.

ayrıca türkiye abd gibi kendini dünyaya demokrasi cenneti, ifade özgürlüğü devleti diye satmıyor.
    abd’de sermayenin ifade özgürlüğünün önünde olduğu apaçık bir durum.
  • türkiye'deki mevcut hükümetin demokrasi dersi verebilecegi bir ulke degil. muhaliflerin ve azinliklarin butun hakları cignenirken, en cirkin diskurlar siyasette kullanilirken, filistin protestolari uzerinden amerikan karsitligi yapmak ucuz bir propaganda gibi duruyor. kac gundur protestolar durmuyor, ogrenciler kendilerini rahat bir sekilde dile getirebiliyor. aralarinda hamascilar da var onlarin.
129 entry daha
hesabın var mı? giriş yap