18890 entry daha
  • bu çocuğu gözümde itici yapan bir şey var ama bir türlü çözemiyorum.
  • gençlerbirliği altyapısından yetişmiştir. ali koç'un transfer ettiği bu çocuk nasıl fb altyapısından yetişiyormuş acaba ? kuşlar çok eziksiniz
    dm den cevap vermeye kalkan kuşları madara etmek te çok keyifli :))))
  • kardeş şu gol sevincini bi değiştir be ikonik mikonik diyen olmuş 50 yaşında amca gibi ne o hareketler..

tanım: gol sevincine bir türlü ısınamadığım topçumuz.
  • genclerbirligi altyapisindan cikmis, $ikeleriyle meshur klub olan fenerde bir sure oynayip oradan buyuk sorunlar sonrasi kosarak kacip avrupaya yani suan da oynadigi takim olan real madrid'e transfer olmus, gelisim surecinde olan turkiye milli takimi futbolcusudur.
  • galatasaraylıyım.

bu çocuğun fenerbahçe'den çıkıp çıkmaması artık önemli değil. neticede artık başka bir ülkede oynuyor ve o ülkede fenerbahçeli arda olarak değil türk futbolcu arda olarak anılıyor. o yüzden de arda da dahil olmak üzere yurtdışında oynayan tüm futbolcuların başarılı olmasını istiyorum.

ne zaman ki ülkeye döner, o zaman bir galatasaray taraftarı olarak yine dalga geçerim, gömerim, “ulan amma da abarttınız bu balonu” derim vs vs. bunları bir rakip takım taraftarı olarak yapabilirim ama şu an ben bir rakip takım taraftarı değilim, real madrid rakibim değil çünkü.

yani kısacası düne kadar “milli takımda oynayan fenerli futbolcu” iken bugün “real madrid'de oynayan türk futbolcu” oldu. fenerden arda için de bu böyledir, galatasaray'dan ozan için de, besiktaştan cenk için de, çemişgezekspordan ahmet mehmet için de. böyle de olması gerekir. bu söylediklerim de tüm taraftarlar içindir.
  • yeteneğinin yanında mentalitesine hayran olduğum genç futbolcu.

ilk 11 başladığı ilk la liga maçında gol anına kadar oyun tamamen real sociedad'in elindeydi ve arda dahil hiçbir real madrid futbolcusu iyi oynamiyordu. kısaca takım olarak kotuyduler. arda golu atmadan birkaç dakika önce macin yorumcusu engin kehale de aynı evladını savunan bir baba gibi "bu 11 adam sadece antrenmanda beraber oynamıştır. sociedad da iyi takım. fakat ligdeki kalan diğer maçlarda gucsuz ekiplerle oynayacak madrid ve o maçlar muhtemelen daha az rotasyon ile oynayacaktır. arda o maçlarda süre alip kendini gösterir" gibi birkaç cümle kurdu.

işte ben eminim ki arda güler'in aklının ucundan bile bu cümleler geçmemiştir. gucsuz bir mentaliteye sahip olan çoğu futbolcu gerçekten bu şekilde dusunup düşük motivasyon ile oynayabilir ve benzer durumlarda oynamıştır. ancak arda için sağında solunda kimin oynadiginin hiçbir önemi yok. kendisinden ve yeteneklerinden çok emin. o yüzden maçın her anında yüksek motivasyon ve konsantrasyon ile oynadı. bu yüzden de golu buldu ve topla buluştuğu anlarda da etkili oldu. topsuz oyunda da kendini gösterdi.

bununla beraber fenerbahce formasıyla sahaya çıktığı ilk günden beri yani henüz 16 yaşındayken bile sahada arkadaşlarına durması gereken yerleri gösteren bir çocuk bu. ispanya kral kupası maçında ilk 11 çıktığı ilk maçta 10 yıllık madridli adamın elinden topu alıp frikik atti bu çocuk. gerçekten ozguven açısından çok başka bir seviyede. bence çok kısa sürede çok iyi bir saha içi lider olacak. messi bile olsanız bu özellik kazanilamiyor. bu çocukta doğuştan gelen bir liderlik ve mental güç var. her şey yolunda gider umarim ve neye dönüştüğünü hep beraber izleriz.

maç sonunda da "sadece fiziksel olarak değil mental olarak da gelişim göstermek için çalışıyorum" benzeri bir açıklama yapmıştı. iyi ki erkenden gitti real madrid'e. hak ettiğinden az süre aldı belki ama eminim ki mental olarak da fiziksel olarak da tam potansiyeli ortaya çıkacaktır.
  • bir gol attı diye balon d'or kazanmış muamelesi yapılması komik olan vasat futbolcu. sırf benle aynı dili konuşuyor diye kendisini desteklemek sevmek zorunda değilim. umarım çok başarısız bir kariyer sahibi olur ve erkenden futbolu bırakır.
  • golden sonra yaptığı sevinci evde aynanın karşısında çalıştığını çok belli eden topçu. ille imzam olsun diye bu kadar kasmaya gerek yok. sen oyna, rüştü ıspatla, bir yerlere gel. ondan sonra bir imzan olur zaten.

maç öncesi bu entryde temenni ettiğim şey kısmende olsa gerçek oldu.

arda güler, real sociedad deplasmanında rezil oynayan real madrid takımının tek galibiyet golünü attı. bir başlangıç senaryosu istesem bunu isterdim herhalde.

spikerin dediği gibi bu çocuğa bir pozisyon verilsin yeterli. muhakkak gol veya asist yapıyor. fenerbahçe'de de böyleydi. gol sezgileri çok yüksek. top ayağına geldiğinde mutlaka birşeyler yapıyor.

fenerbahçe'deyken de savunduğumuz şey aynıydı. bu çocuğu diğerlerinden ayıran şey her an skora etki edebilmesiydi. 90. dakikada oyuna girse 92 de gol-asist yapabilir. işte bu da onun superstar potansiyelini gösteren detaydı.

yolun açık olsun güzel kardeşim. önünde çoook uzun bir kariyer var. bizi gururlandırmaya devam et. fenerbahçe'den gittiğinde çok sinirlenmiştim ama haklıymış. başlıktada görüldüğü üzere memleketteki gerizekalılarla uğraşmaya değmez.
  • genç yetenek güzel karakterli çocuk yolun açık olsun
413 entry daha
hesabın var mı? giriş yap