• tam hali elektrik elektronik mühendisliğinin tıp ve makine dahil en zor müfredata sahip olması durumudur.

bütün akışlar mekaniğini, termodinamiği toplasak signals and systems'ın bir filtresi anca eder.

tıp fakültesine zaten söz hakkı vermiyorum, çan eğrisi yok rekabet yok, zaten bitiremeyenler genelde ağır mal oluyor.

mukayese edebileceğiniz bir bölüm yoktur.

not: bilgisayar ve elektrik çap yapan iki arkadaşım var, ikisi bir fikir ayrılığına düşmüş durumda hangisinin daha zor olduğuyla ilgili, o yüzden belki bilgisayar hani içlerinden en yakın zorluğa sahip olan diyebiliriz.
  • kişisel bir önermedir. temelde olanaksızdır. objektif bir gözlem olamaz. kaç müfredata hakim bir kişi söylemidir? hem okula, ülkeye göre de değişir.
  • ac si var dc si var, plc si var, elektromanyetik kumanda sistemleri var.. varda var..
  • katıldığım hede
  • neyin..? cümle kuracak eğitim bile verememiş bir dal olsa gerek heralde..
    başlığın açılış tarzı başlığın anlatmak istediğini yalanlıyor..
  • akışlar mekaniği, termodinamik :) aslanım onlar giriş kısmı ya.

makina müfredatını hali hazırda deneyimleyen biri olarak, ölçme dersi, sistem dinamiği ve kontrol dersi, elektrik elektronik müh temelleri dersi gibi derslerde opampından filtrelerine, üç fazlı sistemlerden asenkron motorlara, analog ve sayısal elektronikten güç elektroniği elemanları ve devrelerine her şeyi öğrettiler bize. sorması ayıp size ne öğrettiler makinaya dair? :)

bu arada sidik yarıştırmak değil amacım. yalnızca makina ve tıp ile kıyasladığı için yazar kardeş, ona ihtafen bir iki kelam edeyim dedim. yoksa elbette çok kişisel bir şeydir bu. birine zor gelen diğerine kolay gelir. en zoru olsa ne en kolayı olsa ne. ışlerin nereye vardığı önemli.

aşağıdaki arkadaşa cevap: zatı muhterem demiş ki: "adam makinada okuduğu elektrik elektronikle her şeyi öğrendiğini sanıyor ya harbi harbi"... ancak benim öyle bir iddiam olmadı ki? :) adam müfredatı kıyaslamış ben de ona cevap olarak bak bize sizin bölümlerden de bir şeyler öğretiyorlar size makinadan ne öğretiyorlar diye soruyorum. sizin bölüme okuduğunu anlama, idrak etme gibi kavramları geliştirecek bir ders de ekletin ;)
  • hey maşallah. elektrik elektronik mühendisleri tam elektrik mühendisi ya da tam elektronik mühendisi sayılmıyorken adam makinada okuduğu elektrik elektronikle her şeyi öğrendiğini sanıyor ya harbi harbi.

(bkz: dunning-kruger etkisi)

bence en zoru tıptır efendim. e&e mühendisliğinden abartılı çalışmadan mezun gayet de olursun ama tıp sanki imkansız gibi.
  • desene size kol gibi sokuyorlar.. bu yine de övünülecek bisey mi bilemedim simdi
  • bence en zor bölüm resim öğretmenliğidir
111 entry daha
hesabın var mı? giriş yap