54234 entry daha
  • bir an için kendini mourinho, flick, schmidt vs. ile zoom'da görüşen fener yöneticisinin yerine koy... ne diyeceksin?

- arkadaşlar, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. kulübünüzün repütasyonu ve son yıllarda yaptığı atılım beni etkiledi.. ben de sizinle çalışmaya prensipte okeyim. fakat finansal konulara geçmeden önce projemizi konuşalım. benden beklentiniz nedir?
    - hocam biz önümüzdeki sezon her kulvarda net bir başarı istiyoruz.
    - peki, o halde başarının adını koyalım. işe kadrodan başlayalım. sanıyorum takımca çok zayıfsınız ve takviyeye ihtiyaç duyuyorsunuz?
    - hocam, aslında biz geçtiğimiz sezon tarihimizin en iyi kadrolarından birini kurduk. şampiyonlar ligi finalistinin santrforu, dünya üçüncüsünün kalecisi, ajax'ın beyni, manu'nun dinamosu bizde.
    - o zaman sorun yerli rotasyonunda olsa gerek? formsuz bir sezon mu geçiriyorlar?
    - doğrusunu isterseniz irfan can kahveci kariyer sezonunu oynuyor. ferdi ve ismail avrupa'nın elit kulüplerinden teklifler aldı.
    - hmm.. o halde derbi performansınız çok kötü olsa gerek?
    - aslında takımımız yıllar sonra ilk defa beşiktaş’ı her iki lig maçında da yendi. trabzon'u deplasmanda yendik. galatasaray'a yenilmedik, deplasmandaki maç da ortada, gayet de kazanma ihtimalimiz var...
    - o zaman sorun küçük maçlarda olsa gerek. önüne gelen anadolu takımına yeniliyorsunuz herhalde?
    - hocam, oynadığımız 34 lig maçında tek yenilgimiz var. berabere kaldığımız maçların birçoğunda da ciddi hakem hataları vardı...
    - ... (şaşırmış yüz ifadesi) o halde herhalde rakibinizden 15-20 puan fark yediniz ve benden bu durumu düzeltmemi istiyorsunuz?
    - 4...
    - anlamadım?
    - şu an 4 puan liderle aramızdaki fark. 89 puandayız ^^
    - (şaşkın bakış)...
    - ayrıca ligde geri kalan 4 maçımızı da kazanırsak 100 küsur yıllık lig rekorunu kırıp 101 puana ulaşacağız.
    - (daha da şaşırmış bakış)...
    - ve onların da tüm maçlarını kazanacağını düşünürsek, ligi rakibimizden tamı tamına 1 puan geride kapatacağız. düşünebiliyor musunuz!!! rakibinden 1 puan fark yemek! gerçek bir başarısızlık abidesi...
    - (bir an düşünür) evet... anlıyorum...
    - ayrıca 1989 sezonundaki 103 gollü rekorumuzu kırmamıza da sadece 14 gol kaldı. sizin de görebileceğiniz gibi felaket bir tablo...
    - anlıyorum ben sizi... peki vardığınız sonuç nedir?
    - işte hocam, bizim camiamız bu takımı ve yönetimi aşırı derecede başarısız buluyor. fırsatını bulduğumuz her yerde ölümüne gömüyoruz. rakip camia, ligi muhtemelen 1 puan önümüzde bitirecekken, şampiyonlar ligi ve avrupa liginden şubat ayında elenmişken ve bütün oyuncularını allah ilan ederken; biz başkanı, yönetimi, teknik ekibi, oyuncusu, kim varsa linçliyoruz. camiaca depresyondayız. yukarıdaki aşırı derecede karamsar tablodan da gördüğünüz gibi depresyona girmek için her türlü hakkımız var.
    - ...
    - tablo ortada. çok başarısızız. rakiplerimiz sanki bize 50 puan fark atmış, şampiyonlar liginde final oynuyorlarmış gibi, gün aşırı bize "kendi başarısızlığınızı sorgulayacağınız yerde..." algısı yapıyorlar ve biz de her fırsatta onların lobi faaliyetine tuzlukla koşuyoruz...
    - peki benden ne istiyorsunuz?
    - gelecek sezon sizin ve ekibinizin bu yukarıda anlattığımız inanılmaz derecede başarısız tabloyu geride bırakarak başarılı olmanızı istiyoruz ^^
    - ...
    - 101 puan asla kabul edilemez bir durum. bizi anlıyor musunuz? gelecek sezon lige 120 puan hedefiyle başlamak istiyoruz.
    - ...
    - hocam ne oldu , yüzünüz düştü sanki?
    - kardeşim siz manyak mısınız? psikopat mısınız? cümleten kafayı mı yediniz? aramayın bir daha beni! bak hala konuşuyo!
    - hocam? hocam? alo? hocam??
  • bu sene için takım iyi puan topladı lakin gs bir tık daha iyiydi ki şu anda baya bir avantajlı durumda. bazı dönemler denk gelir ne yaparsan yap olmaz. burada denemeye gelişmeye devam etmek gerekir.

özellikle son iki sezondur takımın genel performansı iyi bunların da üzerine çıkacak şekilde önümüzdeki yıllar için eklemeler yapmak gerek.

öncelikle sağlık ekibi güçlendirilmeli. sol kanata hızlı kanat oyuncusu artı net bir 6 numara kadroya eklenmeli. ismail kartal'la olağanüstü puanlar toplansa da yollar ayrılmalı üst düzey taktisyen bir hoca getirilmeli.
  • ezik ve rezil taraftarlarının şampiyonluk hayalleri kurduğu başlık. birkaç haftaya silerler.

her sene türlü rezilliklerle şampiyonluk kaybetmelerini hiçbir ateist açıklayamaz.

şikeyi savunmaya çalışmalar, sarı lacivert sevdam falan. okudukça kahkaha atıyorum. okurken gözümde
    şu canlanıyor. zavallı ezik haller.

allah bunları başımızdan eksik etmesin. bu soytarılar olmasa kime gülecez?
  • bukadar kötü iletişim kurduğumuz bir dönemi hiç hatırlamıyorum. yahu eskiden adam maçta sakatlanır tak bir haber oyuncumuz şu sakatlığı sebebiyle yarın mr'a girecek yada şu sakatlığı sebebiyle tedavisine hemen başlatıldı denirdi bitti. şimdi ise herkes yağız'ın ağzına bakıyor haber almak için ne oldu acaba diye . aynı şey kadro durumu için geçerli kavga edildi deniyor tatile gitti deniyor adamlar buradalar? hayırdır ya illa kaos olup mu açıklama yayınlayacaksın? ver ayarı geç sen fenerbahçe'sin ey iletişim yöneticisi alper yemeniciler, yağızın oyuncağı değil.

28/04/24 10:00 itibariyle muhteşem gazeteci yağız ismail'in mr'a gireceğini söyledi. üstüne takımın izinli olduğunu söylüyor. bukadar mıyız? yazık bize.

14:20 itibariyle ismailin 4-6 hafta sahalardan uzak kalacağı ve sezonu kapadığını söyledi. bizim basın yöneticiside uyuyor heralde pazar pazar
  • birazcık şüphem vardı (bkz: 27 nisan 2024 fenerbahçe beşiktaş maçı)'ndan sonra artık hiçbir şüphem kalmadı.
    ne şekilde olacağını taraflı - tarafsız süper lig seyircisinin takdirine bırakıyorum ama kesin ve net bir şekilde 2023-2024 süper lig sezonunu şampiyon olarak tamamlayacak takımdır. bu entryi sezon sonuna kadar sabitliyorum. ligin bitmesine 4 hafta kaldı. herkes her geçen hafta fb'nin şampiyonluga bir adım daha yaklaştığını sezon sonunda da kupayı aldığını görecek.
  • bunlara baktıkça bu moda giriyorum.

https://youtu.be/h3p3fufhyeo?si=wd5rvifeybcnu0ye

olm şampiyon olmasanız da olur bir sene daha. kendinizi iyice deli gibi yaptınız amk.

https://youtu.be/pnoaipfleke?si=q5bxn9yi-dvi5sxc
  • bu takımın 10 senedir şampiyon olamamasını; saha içi, saha dışı her türlü orospu çocukluğuna maruz kalmasını göz ardı edip sırf beceriksizliğine, yanlış hoca ya da oyuncu seçimine, kötü yönetime filan bağlayan kim varsa ya saf ve aptal bir fenerbahçe taraftarıdır ya da algı yönetiminde master yapmış aşağılık bir malum rakip takım taraftarıdır. elbet bu devran ilelebet devam etmeyecek. neyin ne olduğu bir zaman sonra ortaya çıkacak. kısa-orta vadede bazı ilginç şeyler olacağını öngörüyorum ben. göreceğiz bakalım. vakti geldiğinde çok edit yapacağım çok.
  • ali koç ile beraber günden güne büyük kulüp reflekslerini kaybeden, başarısızlıklıklarını tamamen dış güçlere bağlayan, başkanından hocasına özeleştirinin en büyük günah kabul edildiği, kibir abidelerinin dört bir yanını sardığı kulüp, çocukluk aşkım.

fenerbahçe benim hayatımın merkezinde bir yerde fakat ali koç tekrardan bu kulübe başkan seçilirse benim için fenerbahçe defteri tamamen kapanacak. ve bunun olmasını hiç istemiyorum.
  • reçeteyi vermeye geldim, kulak kesilin.

öncelikle psikojimiz bozuk, bu çok net. bunu kabul etmeliyiz ki, doğru kabul ettiğimiz her şeyin doğru olmayabileceğini -yüksek sesle söylemesek de- içten içe kabul edelim.

eğer içinde bulunduğumuz bu cendereden çıkmak, psikolojimizi düzeltmek istiyorsak, şampiyon olması halinde paşa paşa galatasaray'ı tebrik edip gelecek sezonun hazırlıklarına başlamamız gerekiyor.

artık don kişot misali yel değirmenleri ile savaşmayı, komplo teorilerine inanmayı bırakmalıyız.

madem bizi şampiyon yapmıyorlar, madem önümüzü kasıtlı olarak kesiyorlar, neden her sene teknik direktör değiştiyoruz? neden her sene takımı komple yeniliyoruz? takımda, oyunda, hocada sorun yok ki, sadece bizi şampiyon yapmıyorlar?

sahi, varda fetöcü vardı, ne oldu o olay? kulüp o işin üzerine gitti mi? yoksa unuttuk mu?

aykut kocaman'dan kalma ekip philip cocu'yu sabote ediyordu, bütün suç onlardaydı, sahi cocu nerde o zaman?

ali koç'un başkan seçilmesinin en büyük gerekçelerinden biri 5 senedir gelmeyen şampiyonluktu? e bi 5 sene daha şampiyon olamadık? demek suç aziz yıldırımda değilmiş? demek bizi şampiyon yapmıyorlarmış? e aziz'i neden indirdiniz o zaman?

ben de sevilmediğimizi, istenmediğimizi düşünüyorum. türk futbolunun leş gibi olduğunu kabul ediyorum. federasyonun rezalet bir federasyon olduğunu biliyorum.

ben de gs lobisinin bizimkinden çok daha güçlü olduğunu biliyorum, ben de hakemin trabzon maçını tatil etmeye poposunun yememesinin sebebini biliyorum. ama kaybedilen şampiyonlukların hiçbirini bunlara bağlamıyorum, kusura bakmayın.

ya mavi hapı seçip matrix'te kalabilir, her şeyin bize karşı kurulan bir komplo olduğuna kendimizi inandırabiliriz; ya da kırmızı hapı alıp gerçeklerle yüzleşebiliriz. gerçeklerle yüzleşmedikçe de burnumuz boktan çıkmaz.

ya biz "rezil" yunan ligi 4'üncüsü, takımın en etkili ve kritik oyuncularından biri hatay'dan el kaabi olan olympiakos'a elendik be.

biz türkiye kupasında ankaragücü'nden 3 yedik elendik be. allah aşkına dünkü maçı hiçbiriniz izlemedi mi? 10 kişilik beşiktaş bize kök söktürdü, maçı yusuf yusuf bitirdik yine.

abi sen 2 sene önce sivas'ı yensen şampiyondun ya.

bu işleri bırakıp kendi işimize bakalım. şampiyon olamıyorsak da olamayalım, dünyanın sonu değil, ama enerjimizi bu saçmalıklara harcamayalım artık, yeter, gerçekten gına geldi.

bizler kurban değiliz, savaşçılarız. yenilebiliriz, ama yenilsek de her defasında ayağa kakıp savaşmaya devam etmeliyiz.
652 entry daha
hesabın var mı? giriş yap