30573 entry daha
  • şu anda dizinin imdb'de en yüksek puanlı 10 bölümü sırasıyla şöyle:

1. the winds of winter 9,9

2. battle of the bastards 9,9

3. hardhome 9,9

4. the rains of castamere 9,9

5. the spoils of war 9,8

6. the door 9,7

7. the laws of gods and men 9,7

8. the children 9,7

9. the mountain and the viper 9,7

10. the lion and the rose 9,7

bakalım 8. sezon 3. bölüm bunların hepsini geçebilecek mi.

ilk 10'a giremeyen ama bölüm isminden bile direkt bölümün tamamını hatırlamamızı sağlayan diğer sağlam bölümler:

11. blackwater 9,7

12. the dragon and the wolf 9,6

13. the watchers on the wall 9,6

14. and now his watch ıs ended 9,6

15. baelor 9,6
  • --- spoiler ---

---teoridir---

aşağıdaki linklerde sezon öncesi fragmanları var. bu ikisinde de çok net gözüküyor ki kıştepesi düşüyor.

bence 3. bölümde olacak savaşta tyrion, dany ve jon dışında herkes ölecek. ejderhalardan birini dahi kaybedebilirler (yakarak night king eline geçmesini engelleyebilirler).

cersei ablamız ölüleri king landing yakınlarında karşılayacak ve ciddi bir savaş verecek. burada night king ejderhası düşebilir. iki tarafta ciddi hasar aldıktan ve cersei yenilmek üzereyken dany ve jon aynı piçlerin savaşındaki vadi şovalyeleri gibi savaşa dahil olarak gece kralını bitirip zaten ordusunu neredeyse kaybetmiş olan lannisterı da yenerek tahtın sahibi olacaklardır.

tabi burada ikisinden birini de kaybedeceğiz. sağ kalan tahtı alır. alır almasına da geriye yönetecek kaç kişi kalır. insanlık kalır mı bilemem.

grr martin abimizde acı tatlı bir final olacak demişti. buradaki acı tüm sevilen karakterlerin ölmesi. tatlı ise night king'in yenilmesi olacaktır.

son olarak herhangi bir azor ahai göreceğimizi sanmıyorum.
    --- spoiler ---

https://www.youtube.com/watch?v=vwmawoe5f9o

https://www.ntv.com.tr/…andi,hnibzvxituk4ewuphfvc8g
  • --- spoiler ---

umuyoruz ki gendry, savaş üstü içe boşalma gibi bir hataya düşmemiştir.

--- spoiler ---
  • ben istiyorum ki cersei ve night king ortalığın içine sıvasın; diğer herkes gebersin. son sahnede cersei de ölüler ordusuna katılmış olsun.
  • yaklaşık bir 20-24 saat arası sızmasını beklediğim dizi,uyanık olun.
  • hala tahta kim oturacak deniliyor. tahta jon snow aka aegon vı targaryen oturacak tabiki. oturmazsa bulun beni.

edit: ozur dilerim dostlar
  • tyrion icin bir teori

--- spoiler ---

herkes tyrion aslinda cok zeki, dizide dany'nin yaninda aptal gibi gosteriyorlar adami ne hale soktular diye dert yaniyor. aslinda bunun bir amaci var.

düşünün onceki sezonlar da tyrion'u surekli ezen hor goren ondan nefret eden kim vardi? evet dogru bildiniz, babasi. sonu malum sicarken bok yoluna gitti tabirinin dogmasina neden oldu.

son zamanlarda da dikkatli izleyin dany tyrion'a her laf soktugunda tıpkı babasi ona laf sokarken ki hale bürünüyor. kafayi egiyor, cenesiyle meshur cok konusan adam sus pus oluyor, sozcukler düğümleniyor.

olacaklarin zaten sinyalini verdiler. kral eli aslinda jorah olacakti ama hastalanıp yanindan ayrilinca tyrion'u yaptı.

bence tyrion son birkez daha batiracak ve dany kral eli olarak jorahi seçecek o an tyrion bunu kaldiramayacak ve dany'i oldurecek.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

belki
    --- spoiler ---

şimdi 3. bölüm için bi de şöyle bir teori dönüyor bunlar şimdi güzelce planı yaptı çoluğu çocuğu aşağı mağaraya gönderdi ama oralar hep ölü dolu e night king malum. yeni fragmanda daenerys'in "dead are already here" demesi de onu işaret ediyor diyolla. ben en çok böyle bir şey olur mu olmaz mı merak ediyorum ama bu kadar kolay tahmin edilen bir şeyse muhtemelen daha ters köşe bir şey çıkacak. bakalım bakalım
  • night king ile yapılan ilk savasta starklar yer almıştı ve night king in yok olmadığını da biliyorlardı. mimar brandon buz duvarı insa ederken night king in aşmaması için duvarların içine büyüler yerlestirmisti. nihgt king bu duvarı ejderhaya yıktırarak duvar otesine geçebildi.

yanlış bilmiyorsam kışyarı ve içinde yer alan ölüler mahzenini de mimar brandon yaptı. bu durumda ileride bir zamanda night king in duvarı aşma ihtimalini de göz önünde bulundurarak, ölen ve mahzene gömülen kuzey krallarının night king in etkisine girmelerini önleyecek tedbirleri de almıştır diye düşünüyorum. hatta belki night king e karşı bile savasabilirler mi? mezarlarının başına kendi silahlarının konması geleneğinin temelinde yatan düşünce bu olabilir mi acaba. sonuçta ölüleri yönetebilen biriyle girilen savaşta savunmasız insanları ölüler mahzenine saklamak çok kötü sonuçlar doğuracaktır. mahzeni sığınak olarak kullanma karari verenlerin bu konuda tereddüt etmemeleri, onların bildiği ama seyircinin henüz bilmediği bir bilginin varlığını gösteriyor kanaatimce.

not: kitabı okudum ama o kadar çok zaman geçti ki üzerinden. diziyi de fazla izlemedim doğrusu. yukarıda belirttiğim konuda bilgi yanlışı, eksikliği ve cahilane yorum varsa affınızı dilerim.
  • herkes tahtla ilgilenirken cleganebowl ne zaman gerçekleşecek diye beklediğim dizidir.

sandor 1.45 gregor 1.68.
11708 entry daha
hesabın var mı? giriş yap