632 entry daha
  • bana göre dedikodu ve boş insanlardan uzak durmak adına verilmiş karar
  • seviyordur.
  • artık hayatın her anında öyle çok rezillik ve utanç duyulacak şey var ki insan, yalnızlık bunların olduğu sözde sosyallikten iyidir diye düşünmek zorunda kalıyor.
  • samimiyetsizlikten başka birşey gelmiyor aklıma.herkes olmak istediği kişi gibi davranıyor.çünkü insanların zayıf yönlerini aşağılamada, toplumumuzdan daha iyisi yok.
  • acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdır.
  • yalnız kalmak , diye bir şey yoktur. yalnız olmayı tercih etmek vardır.
  • sorumluluk almaktan çekinmek.
  • genelleme yapmayı ne çok seviyorsunuz aq.
    herkesin kendine göre farklı nedenleri olmalı. benimki kendimi tanımaya zaman ayırmak içindi. buna 2 yıl önce, "ulan yaşıyorum iyi güzel de, ben ne yapıyorum, etrafımdaki diğer insanlar ne yapıyor, biz şimdi neyiz" diyip, yaşamı ve insanları biraz kenardan izlemeye karar verdim. aslında tamamen yalnızlık denilemez, fakat çoğu zamanımı yalnız geçiriyorum ve bu zamanlarımı seviyorum. insanın kendine zaman ayırabilmesi, kendini tanımaya çalışması, ve kendine yetebilmesi mükemmel bir his. özgürlük.
    mesela ben de tek başına bir şeyler yapamayan insanların özgüven sorunu olduğunu düşünüyorum. sinemaya, yemeğe vb yalnız gidemeyen insan var. sinema, yemek vb. tek kişilik etkinlikler. ilginç.
  • diğer insanlar :)
443 entry daha
hesabın var mı? giriş yap