195 entry daha
  • ismi siyasi dalga malzemesi olmaya çok açık siyasetçi ve iyi parti'nin yeni başkanı. musallattan tutun da müsveddeye kadar türlü isimler yakıştırılır. tabi iyi parti devam ederse ve dalga geçilecek kadar bile olsa ciddiye alınırsa.
  • basarili olabilecegini pek sanmiyorum. musavat diye isim mi olur, zaten isimden kaybetti. gerisini soylemiyorum bile.
  • önüne gelenin elini öpüp sonra da öptüğüm ele tüküreyim diyen bir zattır. büyüklere saygı farklı, herkesin önünde eğilip bükülmek farklı bir şey.

başarılı olacağını sanmıyorum zaten 10 ay sonra olağan kongrede meralin aday olacağı konuşulmaya başlandı kulislerde. özü başına, hür ve müstakil başarısızlığın lideri merale tepkiler bitsin emaneti devredecektir.

iyi parti bundan sonra %1 ile % 2 arasında zafer gibi takılır. ne meral ne ümit umutlara cevap veremedi. koray da genel başkanlık yarışını kaybetti. mhp den ayrılan mahşerin 4 atlısından geriye soğan kaldı. bakalım o ne yapacak, farklı bir partinin başına geçecek mi yoksa mhp de sıranın kendisine gelmesini mi bekleyecek.
  • daha ilk günden hakkında bu kadar dangalakça fikirler yazan y-chp'li ve akap'lıları görünce şaşırmıyor insan, memleketin bu haline.
  • 6 aya mhp'ye katılırlar particek.
  • devlet bahçeli ile arasındaki tek fark başkanı olduğu partinin ismidir.

natocudur, amerikancıdır, ülkücüdür, ırkçıdır, mafyatiktir. tez zamanda mhp'ye katılarak sağ parti çöplüğünden bir partiyi daha eksiltecektir.
  • çok yakında “musallat” lakabıyla anılacak, iyi parti yenl genel başkanı..
  • max alacakları oy %4 sonra yok olup gidecek iyi parti yeni genel başkanı
  • iyi parti'nin bir tabela partisi haline gelme sürecini tamamlayacak ve %1.5'lar ile cumhur ittifakına yanlayacagini düşündüğüm 2. genel başkan.
    zaten meral aksener bunun sinyallerini 2023 genel seçimlerindeki milletvekili adayı tercihleri ile vermişti. erdogan'in cb seçilmesi ile birlikte, muhalefete muhalefet sürecine geçilmişti. bu sürecin devam edeceğini ve müşavir dervisoglu'nun türk siyasi hayatında ismi doğru dürüst soylenemeden tarihe gömülecek biri olacağını düşünüyorum.
    meral aksener'in tek gayesi koray aydin'in pasifize edilmesi olmuştur.
    koray aydın'in beraberindeki isimlerle birlikte milliyetci cephede ye i bir fraksiyon oluşturması yerinde olur. iyi parti gibi "yolunda turizm" milliyetçilerinin değil, samimi türk milliyetçilerini ya insan toplamalı ve düz bir siyasi çizgi çizmelidir.
  • kötünün kötüsü

seçe seçe bunu mu seçtiniz şimdi? hiç mi parti tabanının isteklerinden haberiniz yok yahu?
110 entry daha
hesabın var mı? giriş yap