6014 entry daha
  • açıkça beni göt edip partinin gerçek lideri olmuş isimdir. aday olduğunda seçilmesini istiyordum seçildi ancak gerçek bir liderlik yapabileceğini düşünmüyordum, 2. karaoğlan gibi geliyor gümbür gümbür.
  • bakın adamın kardeşi ne diyor:" mülteci statüsü verilmemesi haksızlık. insan gibi davranılmaması haksızlık. gidici olmadıklarını bir türlü içe sindirememek haksızlık. ortadoğu'da köprüyüz, diyorsak, demografik yapımızda biraz şey olsun yani."
    https://x.com/ozelbaris/status/1366759606928760835

şu ülke, kripto siyasetçilerden bir türlü kurtulamadı.
  • ben kendisinden son yaşananlar sonrası umudu kestim.

seçimden 1. çıkmışsın. biraz daha agresifleşip emekli asgari ücret suriyeliler zam siyaseti yapsa mhp'nin yapamadığı milliyetçilik çıkışı yapsa belki erken seçimle iktidar olacaksın.

ama sen ne yapıyorsun koşa koşa el öpmeye bayramlaşmaya gitmek istediğini söylüyorsun. resepsiyon yemeğinde heyecanlı heyacanlı çocuk gibisin. ya milyonlar sana mücadele et diye oy verdi. sen onun ayağına git diye oy verilmedi.

erdoğan siyasi bir deha. keşke chp'nin başında onun seküler versiyonu biri olsaydı. özgür özel'e yaptığı her hareket planlı. halkı manipülasyona teşvik edici cinsten. ben erdoğan'ın yaşadığı müddetçe bu zeka ile iktidardan ve o koltuktan ineceğini asla düşünmüyorum. onunla mücadele edecek o kalibrede biri yok. belki yaklaşanlar var ama tam olarak o ayarda biri yok. olsaydı 22 yılda çoktan çıkardı. erdoğan mhp'yi şutlayıp chp'yle ittifak kursa şaşırmam bu saatten sonra. açıkçası sinyalleri ufak ufak veriyor bana göre. bop projesi startı gibi okuyorum ben bunları.

özgür özel;
    hilafetin olduğu, laikliğin kalktığı özerkliğin tanındığı 1921 anayasasının baz alındığı o meşhur yeni anayasa için müzakere ederse pazarlıklar edilirse geçmiş olsun hepimize.

sanmayın ki herkes siyaset konusunda profesör. benim gibi geçmişte siyasetle ilgisi olmayan kişiler için özgür özel iktidara bas bas bağıran ara sıra haberlerde gördüğüm dar gelirlinin hakkını savunan agresif bir siyaset yapan biriydi. sen oy aldıysan o karakterin sayesinde aldın. bu ne böyle yumoş yumoş hareketler.

allah hepimizin yardımcısı olsun bu ülkede.
    yok kemal yok özgür kişilere umut bağlanmamayı öğrendim ben.
    inançlı bir insanım umarım yüce yaradanın ilahi bir kader planı vardır da ülkece bizi düştüğümüz maddi manevi bazı çukurlardan kurtarır. başka söyleyecek hiçbirşey bulamıyorum.
  • yıllardır kılıçdaroğlu agresifleşti de ne kazandık sanki?

sevseniz de sevmeseniz de erdoğan'ın muhafazakar kesimde çok büyük ağırlığı var. parti bitti iktidar değişiyor diyoruz, hala %30 oyu var ve bu oyu adam tek başına alıyor. sokak röportajı yapıyorlar, adam açım sokakta kaldım yiyecek ekmek bulamıyorum ama oyum reise diyor. sen bu insanların bu kadar taptığı bir adamla sürekli didişsen ne kazanacaksın?

özgür özel çok akıllıca bu işi zamana yayıyor, zaten %70 belediyeleri almışsın. artık yerelde köye gönderdiğin kömür yardımı kutusunda da, sokakta dağıttığın çorbanın bardağında da chp logosu olacak. halkın bir şekilde oy olarak chp'ye dönmeye başlayacağı çok belli. önce bundan faydalanmak varken büyük bir gazla erken seçim intikam falan dersen fizikten oy vermiş ama zihnen hala erdoğan sevdalısı insanların oyunu olduğu gibi geri iade edersin.

bi bekleyin bakalım bu kadar belediye kazanmanın elbette toplumsal olarak bir geri dönüşü olacak. ha bu 2028 olmayacağına eminim ama bu yıl sonuna doğru artık o beklenti oluşabilir.
  • kendisi makam için her lafı edecek, her şeyi yapacak bir başka siyasidir, bu yönden bir sonraki seçimlerde kendini cb adayı gösterebilir. bu yönden dikkat edilmesi gerekir.
  • başkan hala zafer sarhoşu, keyfi çok yerinde.

ama chp'yi içeriden çürüten, partiyi lekeleyen, belediye eliyle vatandaşları dolandıran bir çete hala chp'nin içinde.

21 aydır ödemesi yapılan, paranın %80'inin toplandığı izmir bşb çiğli murano kooperatifine hala kazma vurulmadı.

insanlar chp'ye, belediyeye güvendi, ellerinde şu an koca bir sıfır. inşaat maliyetleri arşa çıktı, bu saatten sonra bu proje nasıl yapılacak, nasıl tamamlanacak tamamen soru işareti.

teslime 15 ay süre kaldı başkan, nasıl olacak bu iş?

(bkz: #163604768)
  • son zamanlarda bu kadar parlatılıp imamoğlu ve yavaş'ın geri planda bırakılmasından tek rahatsız olan ben miyim merak ettiğim genel başkan.

chp de dahil olmak üzere düzen partilerinin bu "devletçi" kafasından hazzetmesem de rte'yi bir milli güvenlik sorunu olarak gördüğüm için bireysel olarak chp'yi destekliyorum elbette. ama parti içinde 2 tane winner varken kendisinin parlatılması gelecekte erdoğan'ın karşısına çıkarılması ihtimalini de güçlendiriyor. kazanabilecekse ne ala. ama çok da olası görmüyorum. üstelik bu saatten sonra riske girmek de hiç akıl mantık işi değil. umarım gereksiz bir kuruntu yapıyorumdur, yanılıyorumdur.

neyse, en azından sayısalcı.
  • kardeşi adalet yürüyüşünden beri işsiz olmasına rağmen onu kayırmadığını söyleyerek herkese insanlık ve siyaset dersi vermiş olan chp genel başkanımızdır: link

millet sülalesini zengin etti, sonra adam kayırmayan solculara enayi dediler. en azından sadece tek bir taraf onuruyla, gururuyla ve hak yememiş olarak ölecek. enayiyiz ama insanız.
  • aktroller o kadar zavallılaşmış ki özgür özel- ekram imamoğlu kavgası spekülasyonu yapmaya başlamışlar :) kendi adayınız olan malum kişi o kadar ümitsiz ki belki de 2028 seçiminde imamoğlu ve özel ikinci tura kalır ahahaha
633 entry daha
hesabın var mı? giriş yap