134 entry daha
  • baba mac 11-11 giderken, 25 dakika boyunca sen bize ne izlettin ya?

neredeyse kendi ceza sahasi cizgisine kadar cekilip, baski yiyen bir besiktas olur mu? sifir oyun planiyla gelinmis kadiköye resmen.

lan hicbirsey yapamayan anadolu kulüpleri bile 2-3 pir pir topcusuyla kontra atak filan kovalar biz kendi yarim sahamizdan cikamadik daka gibi.
  • ilk yarı bittiğinde bir şeyleri değiştirmesi gerekiyordu ve yapabileceği bir sürü hamle vardı.

defansta sahada görünmeyen worrall'ı çıkarıp yerine necip'i çekebilirdi, beke de onur'u alabilirdi. hatta onur'u almak yerine rashica'yı beke kaydırıp ox'u oyuna atabilirdi. takımın oyun açan, dribling yapan açık alan oyuncusuna ihtiyacı vardı.

takim orta sahada devreyi gedson muci orta ikilisi ile bitirmişti. buraya salih'i alabilirdi. salih gerçekten iyi bir alan savunmacısı, o bölgeyi daha az adamla tutmanızı sağlayabilir, geçen sene 10 kişi kazandığımız derbide merkezi salih-maxim ikilisi oynamıştı. serdar hoca gedson muci ikilisine dokunmadı.

yine en uçta muleka gibi hiçbir şey yapamayan bir adam vardı. semih buraya çekilebilirdi veya cenk gibi en azından derbi maçı tecrübesi yüksek bir oyuncuya dönülebilirdi. nitekim gecikmeli cenk tercihi bile golü getirdi. semih santrafora cekilse idi yine dribbling gücü olan ox girerdi, oyunu biraz daha genis alanda oynayabilirdik. veya ox merkezi tutardı, muci'yi kanada açardık(salih'i hiç almadığımızı veya gedson yerine aldığımızı sayıyorum)

hoca bunların hiçbirini yapmadı, 10 kişilik oyunda el freni olacak olan ghezzal'ı aldı. ghezzal yavaş bir oyuncu, eksik oyunda beşiktaş'ı rakip kaleye götürebilecek bir oyuncu değil. beşiktaş'a hızlı ve delici oyuncular lazımdı. bu senaryoda ghezzal'ı almak gerçekten aşırı mantıksız.

hoca maç sonu çıkıp "on kişiyle oynanabilecek en iyi oyunu oynadık, başlarda da güzel kapanıyorduk, ben memnunum" dedi. burak da yönettiği derbi sonrasında benzer bir yorum yapmıştı. kulübe ne olduğunu anlayamıyor sanırım, oraya başka maç mı izletiyorlar acaba? ya da arkada pohpohçular var da hocaları çok iyiyiz diye mi gazlıyor, bilemedim. ben bugün beşiktaş değil kayserispor ayarında bir takım gördüm sahada. eksik kalınca da 10 kişilik kayserispor oldu, katmerlendi.

bizim hoca sorunumuz çok ciddi. oyuncu sorunu kadar ciddi.
  • sahaya çıkan kadroyu, maç esnasında yapılan değişiklikleri kendisinin yaptığını düşünmüyorum. bence samet aybaba sürekli müdahil oluyordur.
    semih'i kenara koyup mulekayi forvet oynatan birinden de iyi hoca olmayacağı aşikar. yazık ediyorlar genç çocuğa.
  • yapabileceği çok bir şey olmayan geçici td. beşiktaş kadrosu berbat. ruhsuz/yeteneksiz futbolcu karması var. hangi 11'le çıkarsan çık değişen bir şey olmaz. bu adam da sene sonuna kadar minimal kaza ile götürmeye çalışacak.

bu sene 50 maç oldu. 6-7 tane td değişti. hangi maçta ışık gördünüz de sanki düzgün bir 11 seçilse her şey düzelecek gibi geliyor size?
  • ''semih kendisi solda oynamak istedi, mulekayla değişerek oyna dedim semih hayır ben solda oynayacağım dedi. ''böyle bi açıklama yapan amatör adam.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap