aynı isimde "amsterdam (film)" başlığı da var
2877 entry daha
  • 15 dk önce frankfurt’ dan trene binip şu anda yoluna baş koyduğum, plansız şekilde en uçuk dönemine denk geldiğimi bir üstteki yazardan öğrendiğim, ilk defa göreceğim için heyecanlı olduğum şehir.
    neyse gidip uyuyalım 5 saat yolumu var.

edit: bir noktadan sonra realite arıyor insan.
  • belçika brugge ve gent taraflarına gitmişken iki günlüğüne uğranabilecek şehir.

en çok vondelpark taraflarını beğendim. bu tarz parklar tüm dünya şehirlerine örnek olmalı.

çok övülen patatesi ismi "vlaams" diye başlayan mekanda deneyebilirsiniz, soğanlı sos da isteyin, güzel. maps linki

şu mekandaki kurabiye övüldüğü kadar iyi, sıra beklemeye değer.

eğer sağlığınızı ve nefes almayı biraz seviyorsanız, aynı fiyatlara şehir merkezinin biraz dışında kahvaltısı güzel daha iyi otellerde konaklayabilirsiniz. metroyla gidip gelebileceğiniz booking üzerinden, arena towers tarafları hem güvenli hem de iyi bir seçenek

çok söylenmiş olabilir, ama siz yine de bisikletlilere dikkat edin, tatilinizi acı bir anıyla noktalamayın. sağınıza solunuza bakın.

özel olarak bir daha amsterdam'a gider miyim? sanmam.

amsterdam yakınlarına gitmişken flixbus otobüsüne atlayıp brugge ya da gent şehirlerine uğrayabilirsiniz.
  • at müzesinin olduğu şehir. hostelde tanıştığım meksikalı bir kız götürmüştü beni. ne alaka gittiysem bilmiyorum, belki düşünürün niyeti vardı sanırım kafamda. *
    ama hoş bir yerdi. atlara ilgisi olan uğrayabilir.
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap