4653 entry daha
  • mal insanlarla çalışmak, mal insanlardan emir almak, mal insanlara laf anlatamamak. kısacası insanların mal olması.
  • mobbing

sadece kendi çıkarları peşinde koşup size yasadışı talimatlar vermeye çalışan yöneticiler

düşük maaş

uzun çalışma saatleri

sizin işiniz olmayan bir şeyi size yaptırmak istemeleri

iftiralar
  • liyakatsiz yöneticilerin kendilerini kabul ettirme çabası. bunu yaparken; “ben burada müdürsem benim dediğim olur” ya da “… yaparsan hakkında soruşturma açarım” gibi tehditkar ve çocukça cümleler kurabilirler. ne büyük bir acziyet içinde olduklarının bir göstergesidir bu. içten içe kimsenin kendisini sallamadığının, varlığıyla yokluğunun bir olduğunun farkındadır fakat o kadar cahildir ki, bu bilginin içgüdüsel olarak kendisinde olduğundan bile haberi yoktur. kendilerine çapları kadar küçük bir hakimiyet alanı kurarlar(makam odası) ve orada kendilerini tahıl ambarında zannetmeye devam ederler.

taa ki yerlerine en az kendileri kadar liyakatsiz fakat daha büyük torpilli biri geçene ya da düzen değişip adalet yerini buluncaya kadar…
  • kendi hakkımı savunduğum için sürüldüm. onca emeğim mesaim tecrübem hiç oldu. çok üzülmedim sadece haksızlığı sindiremedim. haksızlığa uğramak beni çok tetikliyor ya. onun dışında her şeye sıfırdan başlamak benim showumdur. severim.
  • konuşarak onayı alınmış hiç bir şeyin garantisinin olmaması.

dün konuşuyoruz sen hallet deniyor, hallediyorsun, sonra niye bana sormadın oluyor. şaka mısınız nesiniz diyesin geliyor, diyemiyorsun.
  • patronlar (genel)
  • yetkilinizin dinlemeyi bilmemesi
  • rekabet.

ben rekabetten ve hırslı insandan nefret ederim. herkes bir yükselme, terfi alma peşinde. bu duyguların beraberinde oluşan hasetlik, kıskançlık gibi durumlar özellikle kadın çalışanlar arasında çok yoğun hepsi birbirinin kuyusunu kazma peşinde. ofiste otururken birbirlerinin çantasını elbisesini övenler sigara molasına çıkınca "bu orospunun da nazarı değmez inşallah" diye başlıyor lafa.
  • yalaka çalışanlar ve onları seven yöneticiler. sen işini muazzam bir şekilde yapsan da yalakalar her zaman her yerde ön plana çıkıyor, yalakalar yükseliyor ve yalakalar kazanıyor. yöneticilerin egolarını tatmin eden bu yalaka tipler yüzünden insan çalışma hayatından tiksiniyor.
  • yöneticilerin taşaklarını pipetle höpürdeten köylü kurnazları..
26 entry daha
hesabın var mı? giriş yap