• s-400'ler türkiye'ye girerse, menzile er yada geç kendilerinin gireceğini bilen abd'nin son şantajı... tam olarak şunu söylüyorlar: "s-400'lerin çivisi dahi türkiye'ye girerse harekete geçeriz"

link

bu küstah tehdidin, "nato'nun kaygılarını dikkate almamız lazım" diyerek tornistan yapan çavuşoğlu'nun, talihsiz bel kıvırma ve çalkalama teşebbüsünden sonra gelmesi düşündürücü.

şahsen 15 temmuz'da alçak bir nato darbe girişimine maruz kalmış ve gözünü karartmış yaralı bir hükümetin, artık bu saatten sonra tükürdüğünü yalayacağını pek sanmam.

dolayısıyla bir babayiğidin çıkıp, diplomatik nezaket kuralları çerçevesinde, tıpkı kıbrıs barış harekatında olduğu gibi, "s-400 babandır, çivi de sana girsin" demesini beklemek hakkımızdır.
  • s-400 de çivi kullanıldığını öğrendiğim başlık.
  • kaynak olarak sadece yeni şafak yazarı nedret ersanel'in twiti var.

https://twitter.com/…nel/status/1121701448205598720
  • bu çivi göte girerse çıkmaz, umarım ara bir yol bulunur
  • s-400 ü alınca acayip süper güç olacağımız için hiç sorun olmaz.
    yıkıcı sonuçlar her zaman kötü değildir. belki halkmız kendisinin çok da şey olmadığını anlar bu süreçte.
  • ülkenin bütün üretim tesislerini araplara satmış, yetmemiş toprağını da satmış, yetmemiş 5 milyonda arabı ülkeye almış maaş bağlamış, tarimi bitirmis ciftcilik yapan kimseyi birakmamis. her yonuyle turkiyeyi yabanciya muhtac hale getirmis bir adamı kim niye harcasın, belli ne olduğu. amerikalılar sever böyle liderleri, az beslemediler, şimdi ne değişmiş ben onu merak ediyorum

not: bir iki ufak duzenleme yaptim, korkuyorum beni iceri atacaklar dogruyu soyledim diye
  • ulan arkadaş, buram buram cehaletten hakikaten gına geldi.

ihale açtın.
    çin, rusya girdi, amerika da girdi.
    sen gidip çin'i seçtin.
    sonra teknoloji vermiyorlar dediğin, fd2000 görünen ama aslen s-200 çakması olan çin sisteminden vazgeçtin.
    önce eurosam'le ortak geliştirme sözleşmesi yaptın, sonra o dururken gidip rusya'ya para verdin. aynı anda gidip patriot alıyorum dedin. beri yandan dönüp "biz kendimiz geliştiriyoruz zaten" de dedin.

rusya sana teknoloji transferi vaadetti mi?
    hayır.

verir mi?
    hayır.

ne bu "onu da bunu da şunu da ortak geliştiririz" özgüveni?

delikanlı gibi biri de çıkıp "uçaklarını düşürdüğümüzün hemen akabinde düğün hediyesi/diyet olarak alıyoruz" diyemiyor? göstere göstere yalan söylüyorlar. rahip brunson'ı kimse alamazdı neden saldın herifi? hani israil'i mavi marmara'dan dolayı affetmeyecektin, neden tazminatı alınca sustun? neden israil'e van minüt çektikten sonra filistin'i vurduğu jet yakıtını sen satmaya başladın? neden patriot satmıyorlar diye boş beleş sallıyorsun? niye lan niye?

el s-400'üyle gerdeğe girmeye çalışırsan böyle oynatırlar.
    koca ülkeyi düşürdüğünüz durumlara bak.
  • o civi degil civatadir.
  • papazı verenler bu tehdidi de görmezden gelmez diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap