236 entry daha
  • bugünkü vergi videosunu izleyince ne keyif kaldı ne motivasyon. ben ve fakirliğim oturduk çay içtik.
    link
  • son videosu ile memlekette büyük bir isyan başlatmasını umduğum kanal. zaten isyanlarda olduğum, en küfür ettiğim durumla ilgili can sıkan bir acı gerçekler videosu hazırlamış behçet hoca. videodaki bahsettiği vergi kaçıran namussuzlar da hemen "duygu sömürüsü bla bla" diye bok atmaya çalışmış. ben ki 40lı yaşlarının son yarısında, yıllarca memleketin çakma sol, sosyalist tırıvırılarına karşı çıkmış bir birey olarak adaletsizliğe, haksızlıklara, namussuzluklara karşı sağ sol türk kürt müslüman ateist şu bu demeden memletteki tüm ezilen ve namuslu insanları olarak yek vücut olarak, ayrışmadan bir kez de olsa bölünmeden bu durumlara, vergi haksızlıklarına, zenginlerin emrinde yalama olmuş adalet sistemine, her partinin kendi zenginine çalışan ihale sistemine ve tüm namussuzluklara karşı artık topyekun ayaklansak diyorum. sözde solcu geçinen denyolar aptalca ideolojik boklar için toplumu isyana teşvik ederken neden bu gibi herkesin ortak zarar gördüğü konularda ses çıkarmaz anlamıyorum. gerçekten artık tüm toplumun çoğunluk ezilenleri olarak ayrıştırıcı tüm unsurları görmezden gelerek birleşip isyan ateşini yakmamız lazım. bu böyle gitmez.

herif pazar pazar zaten yaşadığımız hayatın acı gerçeklerini bir de beynimize kaka kaka canımı sıktı. senin de a.q. behçet hoca. parti kur oy verelim.. bu ne olm böyle can sıkıp akademik faunusa geri girmek? kur partini, in meydanlara, şu yaşına kadar dibine kadar siyasetle ilgilenmiş ama bir kere dahi bir partiye üye olmamış ben bile ilk kez bir parti üyesi olayım. o da olmuyorsa gir, henüz namussuzlarca ele geçirilmemiş bir tabela partisine. milet olarak o partiyi memleketin yeni umudu yapalım. miadını doldurmuş ak partilerle, mhplerle, iyi parti, chp teraneleri ile bir yere varılamayacak.

ps: birileri de kalkıp kurumlar vergisi gelir vergisi lakırtısı ile durumu aklamaya kalkmış. kendileri hocanın bahsettiği hırsızlıkla gider göstererek vergi kaçıran kitleler elbet bu durumun göze sokulmasından hoşlanmaz. vergi türlerini sadece siz bilmiyorsunuz! ama aklama için savunduğunuz kurumlar vergisi devletin tüm gelirlerinin en gerisinde kalan %6 bir vergi türü. devlet asıl kazancını alt ekonomik sınıftan aldığı kdv, ötv ve gelirler vergisinden kazanıyor. ve işletme sahibi namussuzlar zaten hocanın anlattığı gibi bu vergileri ödemeyerek kendi kurumlarına gider yazarak hiç vergi ödemeden hırsızlık yapıyor. hırsızlığı demogoji yaparak aklayamazsınız namussız vergi kaçakçıları..

ayrıca behçet hoca, bu video sana gelsin: gibi - hayatın acı gerçeklerini yaşadığımız yetmiyor bir de senden dinliyoruz!
  • hocamız son videosunda gelir vergisi-kurumlar vergisi farkını halkın anlamamasını kullanmış (kendisi mutlaka biliyordur.).

azıcık palazlanan işadamları gelir vergisi vermez, şirket kurup kurumlar vergisi verir. bundan dolayı gelir vergisinde vergi rekortmeni olmak çok da zor değil. zaten çok büyük bir kazançla vergi rekortmeni olacak bir kişinin gelir vergisi mükellefi olması kadar aptalca bir şey yok, çünkü çok para kazanan bir kişinin bu parayı bir şirket ile kazanıyor olması gerekir.

dolayısıyla eskişehir gibi küçük bir ilde, küçük bir ilçede (vergi daireleri ilçe bazlıdır.) gelir vergisi listesinde ilk yüze profesör maaşının 2 katı ile girilebilir.

hocanın aradığı mercedes sürenler büyük ihtimalle "kurumlar vergisi" listesindedir.

bu arada ülkemizde vergi kaçırma yaygın ama böyle her mercedes kullananı vergi kaçakçısı gibi hedef göstermek çok yanlış.
  • bu ülke vergi kaçırmak isteyenler için cennet ama konudan bağımsız olarak bu adamda fetöcü fenotipi var lan. ali nesin ile de program yapınca da iyice bi kıllandım.
    (bkz: yetmez ama evet)(bkz: ali nesin)
  • fetöcü tipi varmış. sırtına kadar at kuyruğu bırakan fetöcüye gel. yeni model bu herhalde. :)

kafanıza göre ampır ampır etiketlemeyin insanları.
  • her hafta videolarını izliyorum. yorumlara baktığımda da takipçileri genelde eğitimli insanlar. yani biz kendi yankı odamızda sürekli bir şeylerden şikayet ediyoruz. mevcut iktidarın ülkeyi getirdiği hal içler acısı. demiyorum ki başkası olsa böyle olmazdı ama kesinlikle bu kadar berbat olamazdı.
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap