1357 entry daha
  • hayatimda toplam 4 kez major kararlar vermem gerekti, bunlarda vermis oldugum kararlarin terslerini secmis olsaydim evet hayatim muhtemelen bambaska olacakti.

pisman miyim? cok da degilim, belki daha guzel belki cok daha kotu olacakti. suanda zamani geri dondurup bu kararlari degistirme sansim olmadigina gore, cok da keske diye diye kendimi tuketmenin de manasi yok.
  • belki daha iyi belki de çok daha kötü olabilirdi.o yüzden içinde bulunduğumuz hayatın güzel taraflarına bakmak hepimiz için daha iyi olur
  • daha iyi bir hayatım olabilir mi diye hiç bir zaman sormadım , olması gereken buydu ve ben bunu yaşıyorum..

daha kötüsü olabilirdi diye düşünmüşlüğüm vardır.
  • bu konuda yazılmış çok güzel bir kitap vardır.
    (bkz: gece yarısı kütüphanesi)
    (bkz: matt haig)
  • günlük hayatta yüzlerce kez oluyo ve her 2 sene de bir başka bir hayatım oluyo çok şükür
  • her zaman var.samandag'dan reenkarne olacam inaniyorum…
  • üzücü bir his. acilen terk etmek lazım bu duyguyu. bunun yerine "ben bu tercihleri yaptım demek ki benim kapasitem bu kadar, haliyle daha iyi bir hayatım olamazdı çünkü benim kapasitem bu kadarına izin veriyor" diye düşünmek çok daha güzel bir duygu. bakın bu eziklik değildir. kendi potansiyelinin farkında olmak bir erdemdir. kendi kendinizi üzmeyin, kendinizle barışın. olduğunuz yer belki de hak ettiğiniz yeridr. ne olacak? varsın bu kadar olsun. prens/prenses değilsiniz ya. hep en iyisini mi hak etmemiz lazım.
  • alıştık artık, kabullendik.
    olabilirdi ama olmadı.
    ya tanrı vermedi, ya da biz aptaldık olduramadık...

şimdi ankarayı seyrederken, bulutların ardındaki ay ile göz göze gelip dertleşiyoruz

evet bay ay, olabilirdi değil mi?
  • benim için atlatali çok da uzak bir gecmis olmayan histir. verdiğim; daha doğrusu vermedigim, yerinde sayan kararların bedelini çok ağır ödedim. hayatım sürekli kendimden kaçmakla ve insanlardan saklanmakla geçti.

insanın hayatını, gelecegini ve kararlarını büyük ölçüde çevresel faktörler belirler veyahut etkiler. bugün oldugunuz kişiyi belirleyen unsurlardan biri ve en etkilisi işte budur. sosyal bir yaratık olmanın nihai sonucudur.

belirsizliğin dehşetini en derinden yaşayan bir agabeyiniz, kardesiniz olarak diyeceğim şudur ki; duraksamak, yerinde saymak, belirsizlik gerilemekten kat kat daha kötüdür çünkü her daim içerisinde pişmanlık barındırır. kötü bir karar ise sadece kötü bir seçimdir ve telafisi olasıdır.
  • yapmayın etmeyin yersiniz kendinizi sürekli. böyle hayat geçmez. algınızı şu an hali hazırda var olan şeylere verin. pozitif etkisini hissedeceksiniz.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap