274001 entry daha
  • birini aynı yerden defalarca kırarsanız artık karşınızda aynı kişiyi bulamazsınız…
  • son dönemlerde tamamen kendime zaman ayırıyorum. film izliyorum, oyun oynuyorum, kitap okuyorum, müzik dinliyorum, canım istediğinde arkadaşlarla bulusuyorum. ya da tek olmak istediğimde de dışarı çıkıp yürüyorum, üstüne bir kahve içip bir an olsun her şeyden uzaklaşıyorum. her şeyden uzaklaşmak bazen ne kadar güzel geliyor insana. o derin iç sessizlik. aslında anlatacağı o kadar çok şey varken var olan o sessizlik.. yaşamdan keyif almaya başladığım dönem. dünya keyif alınacak bir hale mı geldi hayır. dünya aynı dünya. bakış açımı değiştiriyorum. nasıl bakarsan öyle görürsün çünkü. kederli şekilde bakarak nereye kadar gidecek? o yüzden değişimin kendisi ben oluyorum. bakış açım değiştiği için dünya da değişmiş oluyor teorik olarak.

şimdi yapmadığım şeylere yönelmeye başlıyorum. yurtdışı için ingilizcemin süper seviyede olması için kursa gitmeyi düşünüyorum. paraşütle atlama işine de gireceğim. ayrıca sanatsal etkinlikler için takip olayım başladı. kano mevzusu için sabah erken kalkma aşkına erişirsem ona da el atacağım. şehir dışı gezintilere katılacağım. çalışıyorum, parayı harcamadıktan sonra ne yapayım o parayı. her ay 1 tura katılmayı düşünüyorum, tek sorun yaz ve o kendine has kavurucu sıcaklığı. ayrıca en önemlisi bir film kulübü kurmak için atılımlara şimdilik kendi içimde başladım. online mı yoksa adana'da mı yapayım diye düşünüyorum. gerçi benim gibi adana'da yaşayıp sinefil olan kaç kişi vardır bilemiyorum. onu da hallederim, yeter ki heyecanım kaybolması.

doğru kişi mevzusu için de bakış açımı degistirmemle beraber bulacağımı düşünüyorum. insanoğlu anı yaşayamayan tek varlık. mesela güzel bir etkinlik olduğunda çoğu kişi telefonuna sarılıp o anı kaydetmeye çalışıyor. oysa yaşayarak o anı hissetmek çok daha muazzam değil mi? işte bu şekilde hayatın her yönündeki güzelliği keşfetmeye çalışıyorum. belki de doğru yolda değildim ve tüm sorunlar yanlış yolda olduğumdan oluyordu. şimdi ruhen doğru yolda olduğumu hissediyorum.
  • bugün ömrümde bir seneyi daha doldurdum. iyi ki doğdum ben.
  • dış görünüş her şey değil ama çok şey. bunu bir kez daha test ettim
  • bu sefer gerçekten masumca sevmiştim.
  • eveeet libidomuzun coştuğu, derya deniz olduğu saatlere girmiş bulunmaktayız
  • "hayat bir şeyler ütülemek için çok kısa."
  • benim için bu gece itibariyle kurtlar vadisi operasyonu bitmiştir
  • sanırım ben huysuz biriyim . aslına bakarsan hayatımda öyle aman aman kavga ettiğim, küstüğüm, kırdığım kimse olmadı, ya da önemsiz şeylerdi hepsi.. ama benim için önemli birisi olunca iş değişiyor. kalbini de kırıyorum, kavga da ediyorum, içimde kalıp dert olacağına diyip allah ne verdiyse o anki öfkeyle ağzıma geleni söylüyorum. huysuzluk, inatçılık, sinir, stres, öfke ile oturup zararla kalkma, uyuzluk diz boyu. sonra hemen bi pişmanlık geliyor ama iş işten geçmiş, kaybetmişim elimdekileri.
    otur ağla, yan derdine şimdi hellins..
    bugünkü kadehimi de bugüne kadar kaybettikerim ve bundan sonra da kaybedeceklerim için kaldırıyorum.
    hadi bi de gecenin şarkısı gelsin...
    vazgeçtim.
  • mucizelere inanma hakkımızı bu yıl doldurduk sanırım.

mucize diye bir şey yok.

mucize sandıklarımız hediye güven'in dediği gibi “siyah sandıklarım mormuş uykuda”.

şimdi gerçeklerimizle yüzleşme zamanı.

hayat!
1152 entry daha
hesabın var mı? giriş yap