• şu an zincir marketlerde bile, tavuk kanadının kilosu 27 lira civarı. başka sözüm yoktur; sayın bakan olacak bey!
  • 22 nisanda başvurduğum pandemi yardımı dün bu saatlerde reddedildi.

yaşım 37 ve ailemle aynı evde yaşıyorum. işsizim.

yiyenlere afiyet olsun. benim söyleyeceklerim bu kadar.
  • avrupa’da asgari ücretli çalışan ayda kaç kilogram et yiyebiliyor burada asgari ücretli çalışan kaç gram yiyebiliyor? sayın bakan bunu da açıklarsa seviniriz.
  • akşam işten dönerken evine 250 gr kıyma götüremeyenler akp'nin oy deposu durumda, insan acıyamıyor istese bile.
    sonra (bkz: almanlar iş istemeye gelecek türkiye'ye) adamlar 250 gr kıymayı aperatif diye götürüyor.
  • arkadaşlar ben bu işi an itibariyle komple çözdüm.

bu adamlar ile biz aynı ülkede yaşamıyoruz. bundan artık eminim, et döner bile 15-20 lira olmuş. adam et fiyatları ucuz diyor.

demek ki bunlar bizden farklı bir ülkede yaşıyor. haliyle o büyüyen ekonomi falan var ya, he işte o da farklı ülkenin ekonomisi.

bunu kabul edince her şey yerine oturuyor bence.
  • insan et yememeye bir şekilde alışıyor da,
    böyle açıklamaları duymaya alışamadım gitti.
    niye böyle der ki en yetkili merci ?
    o kadar insan ete pahalı diyorsa ve alamıyorsa
    doğru olamaz mı ?
    evet,
    yarısı kemik olan tavuk kanadı,
    sırf mangal mevsimi başladığı diye kilosu 25 liradan
    başlıyor.
    bu seneye mahsus da değil, hep böyle.
  • "sonunda parti iki kere ikinin beş ettiğini söyler, siz de buna inanmak zorunda kalırdınız. sapkınlıkların sapkınlığı; sağduyuydu."

george orwell "1984"
  • yağsız kıyma 60 lira! 60! 60!
  • avrupa'ya göre yüksek değilmiş. bakan bey hala daha gelir seviyesini de avrupa ile aynı sanıyor herhalde. güzel kafalar vesselam. herkesi kendileri gibi sanıyorlar bakamayan bey.
  • bak bak avrupa’yla kıyaslıyor bi de fiyatlarını. avrupa’ya göre fiyatlar düşük diyor. maaşları da kıyaslasana bakan!

ulan şu ülkede hayvan eti kadar bile değerimiz yok. bi bizim fiyatımız artmadı.
hesabın var mı? giriş yap