1484 entry daha
  • --- spoiler ---

filmi ilk gün izledim henüz sindiriyorum. takıldığım nokta hulk eldiveni giydi , parmağını şıkladı ve tüm yok olanlar geri geldi. ben senin biliadamı beynine sokayım banner, ben senin yapacağın işe sokayım. oğlum o şıklatmada yok olanlar geri gelsin derken thanos ve avareleri de kaybolsun gitsin diyeydin ya
    --- spoiler ---

edit: banner on numara adammış. denyoluk bendeymiş hulk şıklattığında thanosu ölü biliyolarmış. götümle izlemişim filmi...
  • biraz dram, biraz komedi, son yarım saatinde ise aksiyon barındıran bir avengers finali izledik. gerçi infinity war'da olanlar düşünülünce, o yıkımdan ancak böyle bir senaryo ile çıkış olabilirdi. genel olarak durağan bir filmdi ve beklentilerimi çok karşılamadı. hulk ve scott'ın sahneleri oldukça eğlenceliydi. thor bira göbeği ve kibirinden arınmış hali ile daha keyifli bir avengers üyesiydi. black widow ve tony stark ise sevenlerini üzdü. ancak filmden sonra aklımda en çok kalan ve dilimden düşüremediğim redbone, come and get your love oldu.
    come and get your love
  • kuantum teorisi, uzay - zaman bükülmesi vs vs. bunlar tamam da..
    onca zamandan sonra bu mk faresinden daha mantıklı bir şeyler beklerdim.
  • --- spoiler ---

captain amerika mjolnir'in kullanma kılavuzunu ne ara okudu da şimşek çaktırdı öyle.
    --- spoiler ---

gelen mesajlar üzerine edit: odin'in mjolnir'e fısıldıdağı kelimeleri biliyorum. gözünüzü seveyim tekrarlamayın. gece gece odin'e sövdürtüp çarptırtacaksınız adamı.
  • fantastik yapımlardan hoşlanmayan daha önce hiç marvel izlememiş biri olarak serinin son filmine gittim evet devasa bir kadroya sahipti film ve gerçekten keyifliydi özellikle thorun alkolik ve göbekli halleri çok sempatik geldi ama aşırı uzundu arkadaş gereksiz uzundu sürekli bitti derken yeniden başladı falan uzun süre koltukta oturmak zorladı zaman zaman kopuşlar oldu ama korktuğum kadar sıkıcı değildi güzeldi mesela iron mani merak ettim onu izlemeyi düşünüyorum bu hikaye nasıl başladı avengersın ilk filmini izlemeyi düşünüyorum falan.
  • sinemada tek başına film seyredemeyen arkadaşımın ricasıyla gittim. serinin tutkunu arkadaş çok aşağıda yazdığım spoiler sayılır mı bilmiyorum çünkü bu serinin bir filmini ilk kez izledim. ayrıca filme gidecek yazar arkadaşlara tavsiyem gece seansına gidin yoksa ergenlerin arasında kendinizi hayli ihtiyar hissedebilirsiniz.

--- spoiler ---

30 yaşında eşek kadar adam olan arkadaşımın bir karakterin ölümünün ardından ağlamasına mı yoksa salonda bulunan ergenlerin 5 dakikaya bir alkış tufanı koparmasına mı güleyim bilemedim.
    --- spoiler ---
  • net soyluyorum igrenc bir film. bu filmin tum marvel evrenini felc edecek nitelikte, hatta cogu filmi "yok hukmune" getirecek düzeyde berbat bir senaryoya sahip oldugunu, insanlar 3-4 ay sonra anlayacaklar. su an filmin vizyon heyecani yasaniyor ve dogru elestiriler yapilmiyor. elle tutulur hicbir tarafi olmayan gayet sikko filmdir. bir cuval inciri berbat etmistir. sadece bazi ornekler vereyim.

--- spoiler ---

captain america normal bir insan olarak yaşlaninca, captain america filmlerinde izlediginiz olaylarin tamami yok oldu. civil war, winter soldier hepsi hikaye. filmin senaryosu tum marvel evrenini çöp ediyor.

veya filmin sonunda gecmiste yasayan thanos'u öldürmeleri, filmin basinda öldürdükleri thanosu da yok ediyor.

gecmiste aldiklari taslarin her birisi için matrix'teki mimarlar gibi her taşa yeni bir geçmis programlamalari gerekir. sen bir tasi 1970'den 2019'a getirdiginde, o tasin 49 yillik gecmisini tamamen siliyorsun. bunu şöyle dusunun, bir insani 1970 yilindan bugune getirirseniz, o insanin bugune kadar girdigi tum etkilesimler, icinde oldugu tum olaylar yok olur. işte taşlari calmalari tum marvel evrenini aslinda yok etti.

hicbir taşi çalma ihtimalleri yoktu. cunku thanos 6 taşla insanligi yok etti ve avengers ekibi bu durumu duzeltmek icin toplandi. sadece geçmişteki 1 tasi bile ele gecirmeleri, kendilerinin orda bulunma nedenlerini de yok edecegi için, aslinda taşlari alamamis olacaklardi. yani 1 tasin isinlanmasi bile buyuk patlamayi gerceklestirir ve her sey yok olur. dolayisiyla hicbir taş gelecege alinamaz.

bu salaklarin yaptigi seyi soyle dusunun, siz 1970 yilindaki bir insani 2019'a aldiginizda, o kisi 1970'de yaşamaya devam ediyor. yani maddi olan varliklarin sayisini 2'ye cikartiyorlar. gecmisi degistirirken, gelecek aynen yerinde duruyor. taşlari yerine biraktilarinda ise, bambaska bir zaman çizgisinin daha acilmasi lazim. filmde ise hicbir sey degismiyor. cunku ergen kandiriyorlar.
    --- spoiler ---
  • film harikaydı, bence serinin en iyi filmi. buradan daha filme gitmeden en büyük spoilerı veren arkadaş kimdi hatırlamıyorum ama herkesin huzurunda onun amk. zaman yolculuğu konusunda bir falsosu olduğuna katılmıyorum, tüm zamanda yolculuk temalı filmleri izlemiş biri olarak ve bu konuda takıntılı biri olarak söyleyebilirim ki çok fazla derin işlenmemişse de iyi kotarmışlar bence. zaten derin işleyince genelde sıçılıyor. tavsiyem gidin izleyin spoiler yemeden.
  • salon doluluğu yüzünden izleyemediğim filmdir. millet nereden dolduruyor bu salonları anlamadım gitti.
998 entry daha
hesabın var mı? giriş yap